1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Československý vrčák - vrčení, dominance, útok
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Československý vrčák - vrčení, dominance, útok

Lukáš Tuček (Host) v Středa, Prosinec 03 2014, 07:57
Dobrý den, obracím se na Vás s otázkou ohledně našeho problému. S přítelkyní máme psa, ČSV 1 rok a 3 měsíce. Často se nám stává, že když se mu něco nelíbí, zavrčí na nás. Dokonce zase začal vrčet při nandavání náhubku, přitom i to už cca 2 měsíce zpět nechával v klidu líbit. Co se týče poslušnosti na základní povely - to zvládá. Včera však doma vůbec neposlouchal a vrčel, tak jsme ho s přítelkyní přidusili na stahovacím obojku (jak nám radili na výcviku), většinou se po tomhle manévru stáhne, zklidní a je podřízený, včera však znovu vyjel a kdyby neměl náhubek, kousne přítelkyni do krku. Takže jsme ho v tu ránu přilehli na zem (taktéž, jak nám radili na cvičáku) a dlouho ho na zemi drželi, dokud se nezklidní. Potom jsme vstali, on stále ležel a až na nás povel jsme mu dovolili se zvednout. Je nám jasné, že je dominantní, ale už opravdu nevíme, co s ním. Stále bere např. kapesníky z koše a když se mu je přítelkyně snaží vzít, zavrčí (ale nechá si ho vzít). To samé se děje, když ho za vodítko sundaváme z postele - občas si zavrčí, ale jde. Kolikrát se i stává, že když mu chceme připnout vodítko, utíká a schovává se do kouta. Jinak je mazlivý, nechá na sebe šahat, hrát si s ním, ale prostě zlobí tímto způsobem, jaký jsem popsal. Opravdu už nevím, co s ním. Když nemá náhubek, bojíme se ho potrestat, aby nás nepokousal. Podle cvičitelů je ale pes velmi dobře socializovaný (na ČSV). Přítelkyně se ve psech docela vyzná, má přečteno mnoho knih o ČSV a jejich chování, není to začátečník, ovšem s tímhle psem si už nevíme rady. Je nám jasné, že má v sobě vlka a nebude se nikdy chovat jako labrador nebo retrívr, ani tak poslouchat, ale tohle už je opravdu moc. Nechci z něho dělat zabijáka nebo agresivního psa, ale sklony k dominanci určitě má. Poslední věc - když něco provede, ví o tom a my ho pokáráme, často se stává, že přijde, sedne si, sklopí ouška a je submisivní - ví, že něco udělal, není hloupý, ba naopak. Velmi děkuji za odpověď.
Vyřešeno
The discussion has been resolved.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Pátek, Prosinec 05 2014, 08:47 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  zalehnutí psa nebo cokoliv s pomocí síly není řešení. Pomůže to párkrát, ale pes je silnější a až zjistí svoji sílu, dojde k nejhoršímu. Nesmí se dovolit, aby ji pes zjistil. Přiškrcení psa také není to pravé.
  Pes se musí podvolit autoritě člověka a zaútočit si nemůže dovolit.
  ČSV je plemeno jehož výchova je rozhodně náročnější, potřebuje hodně zkušeností.
  Váš pes šéfuje Vaší rodinu. Dělá si co chce, když chce- vrčí, kouše, utíká, krade - má z Vás legraci a vy mu to dovolíte.
  S agresivitou máme zkušenosti a pomůžeme Vám. Je jasné, že je třeba tento problém řešit a čím dříve, tím lépe. Nabízím Vám bezplatnou konzultaci i se psem u nás v kanceláři na Kraví hoře.
  Pokud máte tedy zájem kontakt na nás: 773 698 345, 720 396 746 nebo napište kontakt na Vás a domluvíme si termín. S pozdravem Hotel pro psy
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka