1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Štěká sám doma a ignoruje hračky.
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Štěká sám doma a ignoruje hračky.

Denisa (Host) v Pátek, Listopad 02 2012, 04:29
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně mého psa. Je to dvouletý kříženec. Máme problém, že nám nechce vydržet sám doma. Zkoušeli jsme už snad cokoliv. Byli jsme na 4 výcvikách, kde nám poradily jen elekronický obojek, který jsme zkusili, ale bohužel nám to nepomohlo. Koupili jsme mu i plno hraček na zabavení, když bude sám doma, aby si měl s čím hrát, hodně pamlsků jsme mu dali po bytě, ale stále nic. Bohužel všechno to ignoruje a když je sám, tak nejí a nepije a už vůbec si nehraje... Už jsme opravdu zoufalí a nevíme, co dělat. Sousedi si pořád stěžují.Zkoušime pořád nějaké metody, ale bohužel nic nezabírá a pryč ho nechceme dát. Koupili jsme i antištěkač, který působil snad jen pár dní, potom ho začal ignorovat a zase začal štěkat. Potřebovali bychom nějakou radu, která opravdu pomůže a zbaví nás i našeho pejska trápení. Děkuji moc za odpověď.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Pátek, Listopad 02 2012, 04:34 · Skrýt · #1
  Dobrý den,

  váš problém umím se zárukou vyřešit. Když píši se zárukou, tak myslím se zárukou. Je to moje metoda, vedoucí přes práci na zaměstnání mozku psa tak, že vy sami jej pak doma dokážete před odchodem unavit a on je rád, že už jdete z domu a může se na chvíli prospat. Pes, když je v klidu a není ve stresu, dokáže bez problémů prospat každý den 18 až 20 hodin, když je ve stresu, tak umí proštěkat i tři dny prakticky v kuse jen s malými přestávkami.
  K tomu u nás umíme u psa zlepšit velmi výrazně kontakt na člověka ve smyslu, že pes dobrovolně respektuje jeho pokyny, když má sedět, tak sedí (nebo si lehne), ale zůstává na místě (pokud jde o delší dobu, tak se na místě rozumí v rámci vymezeného teritoria, což může být chodba, místnost, celý byt, zahrada, ...) v klidu bez vyštěkávání a vytí. Vyštěkávání a vytí je vlastně vynucování si příchodu člověka a toto psovi není vrozeno - štěňata čekají v noře v klidu na návrat matky, která odešla pro potravu. Pes, který štěká, když odejde člověk, jedná v rozporu s vrozenou vlohou, on si vynucuje a svým způsobem se jedná o neposlušnost. I tímto směrem je zaměřena náprava - zlepšení poslušnosti. Ale to nejde ani přes pamlsky, ani pčes cukání vodítkem, ani přes sílu.
  Váš problém nejde řešit přes unavení svalů - tedy dlouhé vycházky. Nejde to ani přes všelijaké různé hlavolamy, naplněné jídlem, ani to psa nezabaví, ani neunaví. Elektrický obojek psa jen stresuje, protože on po vás teskní a je mu v podstatě jedno, co se stane, když štěkne, naopak, elektrické šoky u něj vyvolávají úzkost, paniku a strach. Nikdy jsem to neviděl v praxi, ani jsem to nezkoušel, ale jak znám psychiku psů, tak to ani nemůže být jinak.
  Bohužel písemný návod dát nelze, je to o mnohaleté zkušenosti s nápravou chování psa a přístup ke každému psu musí být individuální. Napište mně na sebe telefon, nebo mně zavolejte na moje číslo 773 698 345 a můžeme to ještě probrat.

  S pozdravem
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka