1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Štěkání psa na zahradě
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Štěkání psa na zahradě

Katka (Host) v Neděle, Únor 17 2013, 02:55
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Máme zlatého retrívra, pes 6 let, velkou zahradu. Bratr s ním chodí asi každé 2 dny ven do lesa, pořádně vyběhat. I přes to nám začal poslední půl rok večer a hlavně v noci štěkat (ted i přes den). Štěká i na nic, stojí u plotu a štěká. Sousedé už si stěžují a nedivím se jim, i mě to v noci budí. Nevíme si s ním rady, když ho zavřeme na noc do garáže, tak též štěká a vyje. Nevíte, v čem je problém? A pokud ho chci i potrestat, tak už na mě párkrát zavrčel, takže ho jen slovně kárám a ne fyzicky, jelikož se bojím, že by mě i kousl, ikdyž se to ještě nestalo. Moc Vám děkuji za odpověď. Opravdu si s ním už nevíme rady a jsme v koncích.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Neděle, Únor 17 2013, 05:57 · Skrýt · #1
  .
  Dobrý den,
  .
  Je potřeba nejprve zjistit, proč pes štěká. Příčin, které spouštějí jeho štěkot, může být více. Jedna je třeba to, že se rozštěká kvůli nějakému vnějšímu podnětu, nebo třeba štěká proto, aby přivolal své pánečky, ... skutečný důvod je třeba nejprve najít a pak je možné hledat způsob nápravy.
  .
  Pokud váš pes předtím něštěkal a nyní v šesti letech začal štěkat, musí to mít nějakou příčinu, něco, čeho jste si nevšimli. Pokud štěká proto, že nechce být sám, tak už se naučil vás štěkotem přivolat.
  Nyní už štěká, už to umí a určitě se mu štěkotem podaří vždy přivolat pánečky, a vy jej dřív, nebo později přijdete okřiknout, všimnete si jej. To mu stačí, jeho štěkání má už výsledek. Pes je trpělivý, bude štěkat třeba tři dny, však pánečci se nakonec objeví a pes váš příchod považuje za důsledek svého štěkotu.
  .
  Jedno je jisté - tresty nepomohou, pes vás přivolal a pokud jej potrestáte, spojí si trest s vaším příchodem, ale už ne se svým štěkotem. Důkazem je to, že po trestu na vás zavrčí. Pokud by trest byl účinný, pes po něm přestane štěkat.
  Ani okřikování napomáhá, to jste už ostatně zjistila sama, takže to, co nepomáhá, nedělejte, takže psa neokřikujte. Psa jen utvrdíte v tom, že svým štěkotem dokáže hýbat vašimi emocemi bez toho, že by štěkot měl na něj bezprostřební okamžitý dopad.
  .
  Pokud pes po celou dobu něštěkal, neumím dát radu jen na základě takto stručného popisu vašeho případu.
  .
  Já mám zlaté retrívry dva, donedávna jsme měli tři a všichni s námi bydlí v domě. Zlatý retrívr je lovecký pes, který nade vše miluje lidi a své pánečky obzvláště a samota mu nesvědčí. Naši psi jsou s nám stále v domě, i když mají přes léto dveře na zahradu otevřené. Na zahradu jdou jen tehdy, kdyý tam jsme my, jinak je zahrada nezajímá.
  .
  Tady je pro radu na odstranění vašeho problému potřeba mít podstatně více informací. Jestli chcete, zavolejte mně na můj telefon 773 698 345, nebo mně pošlete vaše telefonní číslo a já vám zavolám zpět a můžeme to spolu zkusit probrat podrobněji, třeba něco vymyslíme.
  .
  S pozdravem RNDr, Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka