1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Štěně Pitbulla se záměrne počůrává.
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Štěně Pitbulla se záměrne počůrává.

Andrea (Host) v Úterý, Červen 25 2013, 12:53
Dobrý den,

mám 4 měsíční štěně Pitbulla, je šikovný umí sední, lehni, pac,místo ale povel ke mě nám dělá potíž ví sice co to znamená v klidu poslechne, ale jakmile sme v parku kde je plno psů, nebo okolo někdo projde či má jinou aktivitu nemám šanci. A druhý problém počůral se mi do postele tak jsme mu to zatrhli a pohybuje se jen v úrovni podlahy nesmí ani na gauč a teď se počůrává do svého pelíšku co s tím prosím? Například dnes ráno jsem na něj zavolala ke mě jdeme ven líně koukal otočil hlavu a dělal že mě neslyší tak jsem na něj několikrát zařvala on vstal a počůral se do pelíšku! vždy ho potrestám novinami přes zadek a venku dostane zas odměnu nevím co víc dělat.

Děkuji za odpověď
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Úterý, Červen 25 2013, 02:34 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  váš problém se jmenuje POSLUŠNOST. Váš pes sice udělá nějaké povely, ale vykonat povel spadá do kategorie umím cvik, ale to s poslušností nemá nic společného.
  .
  Pozor na přemíru neúčelných povelů. Měl jsem zde na nápravě chování právě čtyřměsíční štěně pitbula, které pokousalo majitelku na ruce tak, že musela chodit 14 dnů do nemocnice na převazy. Majitelkou psa byla studentka, která bydlela se svou matkou. U nás se pes během týdne zcela zklidnil, komunikoval s člověkem, radoval se z přítomnosti člověka. My jsme se psem jen pracovali, zaměstnávali jej, učili jsme jej pravidla chování v rozličných situacích (socializace). Pes začal člověku rozumět, začal chápat jeho pokyny, začal spolupracovat a na práci se těšil. Když se po týdnu vrátil na vyzkoušení k majitelům, tak zjme za dvě hodiny je museli jet domů "zachraňovat", protože pes na ně na obě zase zaútočil a jen tak tak se jim podařilo psa vyhodit na balkon, kde čekal do našeho příchodu.
  Bylo to čtyřměsíčné štěně a při normálním zacházení nebyl se psem problém. Majitelka však psa od útlého věku neustále cvičila, cvičila, cvičila tak dlouho, až toho pes měl plné zuby.
  .
  Zpět k vašemu problému:
  To, že čůrá, kam nemá, tak to bude trochu větší problém, na to se nedá "střílet" odpověď od boku. Možná to bude projev submisívního chování, které jste v něm vypěstovali jako projev vzdoru vůči výuce neúčelných povelů, jejichž smysl pes nechápe.
  Trestání jakéhokoliv psa v jekékoliv situaci není nikdy řešení, pes se netrestá. Na psovi je nutno si správné chování vynutit. Jak - no to, když neumíte, tak to je pak složitý problém, jednoduchý návod neexistuje.
  Trestání novinami doporučované také literaturou, je absolutní nesmysl. Nejde o ty noviny, ale jde o způsob jejich použití. Pokud pes koná nesprávnou činnost a vy jdete pro noviny, tak noviny zašustí v momentě, kdy si je vezmete do ruky, pes většinou už v tomto okamžiku nesprávnou činnost přeruší a vy jej přesto novinami "potrestáte". Položte si otázku, za co byl trest. Z pohledu psa za to, že tu nesprávnou činnost přerušil. Takže jej trestáte za to, že poslechl. Pes si nespojí noviny se svým nesprávným chováním, pes si noviny ale spojí si je s emocí hněvu, který trestající člověk má v sobě. Pes se bojí novin, bojí se pak i vás a jako důsledek je pak to, že se počůrává.
  Psa u nás nikdy netrestáme, přečtěte si moje články na webovkách o odměně a trestu, tam najdete odpověď. Váš pes vám nerozumí, vaše chování je pro něj nesrozumitelné. Umíme váš problém se zárukou odstranit, buď můžete k nám docházet na individuální výukové kurzy, nebo můžete u nás psa ubytovat a my vám dokážeme všechny problémy, spojené s jeho chováním, odstranit.
  S pozdravem
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka