1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Agresívní knírač.
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Agresívní knírač.

Veronika S. (Host) v Čtvrtek, Únor 21 2013, 11:54
Dobrý den,
Mám VK, psa, v březnu mu budou 2 roky. Od malička to byl divoch k neutahání. Výchova pro mě byla už od štěňátka problém, občas jsem měla pocit, 6e největší radost má z neposlouchání. Asi v 10 měsících jsme začali chodit na cvičák, bohužel bez většího úspěchu. Prostě jak když házíte hrách na zeď.
Takže jsme po 3 měsících skončili. Utěšovala jsem se tím, že sice neposlouchá, ale je to dobrák, který by nám nikdy neublížil.
V květnu, když mu bylo 14 měsíců, jsme šli zkusit MVP v Litoměřicích. Jaké bylo naše překvapení, když měl Max obrovský úspěch, V1, Cajc, BOJ. Ozvala se mi chovatelka a rozjel se kolotoč výstav. Kam jsme přišli, získal titul a v srpnu měl v kapse junioršampiona. Rozhodli jsme se, že ho zkusíme uchovnit. DKK dopadla výborně, 00.
Takže jsem se kvůli bonitaci stala členkou Kynol. klubu, zatnula zuby a začali jsme opravdu makat. Bohužel opět bez výraznějších pokroků. První lepší výsledky se začaly ukazovat až teď od ledna. V září se stala první příhoda, která mě vylekala. Cvičitel si vzal Maxe, že mi ukáže, jak na překážku a Max úplně zjančil a pokousal ho. Nijak vážně, ale přece.
No a od podzimu se podobné agresivní jednání začalo objevovat častěji. Když něco našel na procházce k sežrání, nedal mi to a vrčel už i na mě. Sice jsem ho chytla pod krkem, ale nepustil, dokud se mu to nepodařilo sežrat i přes mé přiškrcení. Pak mě přestal pouštět k misce se žrádlem. Dokud nedostal povel Můžeš, vrtěl ocasem, byl učiněný beránek. V momentě, kdy začal žrát, byl z něj vlk. Poslední scénka se stala teď v sobotu a definitivně rozhodla, že musím něco udělat, nebo se stane malér. Po cvičení jednotlivců jsme nastoupili na řadovku a Max byl naprosto nesoustředěný. Cvičil s námi nový pes, služební NO a to bylo to jediné, co ho zajímalo. Nepomáhalo nic. Přestal úplně cvičit. Když jsem ho na radu cvičitelky vycukala, zavrčel na mě a pak už to šlo ráz na ráz. Přiškrtila jsem ho a úplně zěšílel, pěkně mi pokousal ruce. Až když jsem ho povalila a zalehla, tak se uklidnil. Zranění naštěstí nebyla nijak vážná, jen otlaky, ale to je ve finále asi jedno.
Možná se divíte, proč Vám píšu, kdy do kynologického klubu už chodím a tam by mi měli poradit. Problém je, že nejsou jednotní v názoru. Cvičitelka mi radí, že se musím s Maxem poprat. O žrádlo, o cokoliv, aby mě začal brát jako vůdce. Po pravdě si to nedovedu představit.
Náš předseda mi radí ho spíše zklidňovat, aby ho to napadání nakonec nezačalo bavit a nezískával zkušenosti. To se mi zdá jako lepší varianta, i vzhledem k tomu, že teď už na agresi odpovídá agresí. Ale jak postupovat s tím žrádlem., fakt si nevím rady.
Vím, že je chyba ve mě, že si za celou situaci můžu sama, ale chci vše napravit. Polepšit sebe i psa. Vaše nabídka nápravy chování mě zaujala, tak se chci zeptat, co byste mi navrhnul. Podotýkám, že jsem ze severních Čech, což bude trochu na překážku, ale nevadí.

Děkuji za odpověď, s pozdravem Veronika.
2 responses Add Yours
     
 • Odpověděl Karel Zelníček v Čtvrtek, Únor 21 2013, 12:00 · Skrýt · #1
  .
  Dobrý den,
  .
  problémů, které jste popsala, je hodně a není to na žádnou krátkou odpověď. Pokud Max pokousal cvičitele, tak tomu člověku titul cvičitel nepřísluší. Tečka, bez jakéhokoliv dalšího komentáře.
  .
  Dále, je rozdíl mezi tím, že pes:
  1. posluchá
  2. umí provádět nějaké povely, nebo zvládá nějaké disciplíny.
  Váš pes možná umí něco z toho druhého, ale poslušnost mu chybí. Poslušný pes poslouchá, proto, že vás chce poslechnout, ne proto, že musí.
  .
  Používat proti psovi sílu je špatně, to nemůžete vyhrát. Pokud k tomu přidáte i emoci hněvu, je výsledek takový, jaký je, to je, že pes na vás vrčí.
  Toto všechno vám měli vysvětlit na vašem cvičáku. Pokud nerozumějí psům, tak ať se věnují něčemu jinému, nebo ať si cvičí své psy, ale neměli by kazit jiným lidem jejich psy a ještě si za to eventuálně nechat platit.
  Od cvičitelky si nechejte ukázat, jak se s vaším velkým kníračem "... úspěšně popere o žrádlo, o cokoliv, ...".
  .
  Pokud byste se mně zeptala, co vám váš pes udělá, když proti němu budete postupovat tak, jak jste napsala, tak vám dopředu řeknu, že bude agresívní a nakonec vás kousne. Kousne každého, kousnul by i mně, takto půjde jeho agresivita jen nahoru. Známkou profesionality cvičitele je, že má ruce čisté. Takto se se psem nezachází, pokud vás to takto učí, pak bude na vás vrčet a musíte vy, i vaši cvičitelé počítat s tím, že vás, nebo cvičitele váš pes občas pokouše.
  .
  Dva roky věku u velkého knírače je "poslední zvonění", tedy nejvyšší doba, kdy jej ještě lze zklidnit a zvládnout, za rok už to při tomto způsobu výchovy nepůjde a problémy se budou jen zvětšovat.
  .
  Umím vám s vaším psem poradit, umím i jeho chování napravit. Nejlépe, když mně na sebe pošlete telefonní číslo a já vám zavolám, nebo mně zavolejte na moje číslo 773 698 345.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
 •  
 •  
  Odpověděl Jana v Pondělí, Březen 11 2013, 06:21 · Skrýt · #2
  Můžeme doporučit, vyzkoušeli jsem si to na vlastní kůži s našimi fenkami kříženci výmaráka a knírače... pěkné vzpurné bestie to byly už ve 4.měsíci. Dnes (6.měsíců) to jsou klidné slečny. Chodí obě najednou vedle sebe u nohy, sednou i lehnou bez ústního povelu. Přivolání není problém ani z honičky z jiným psem.
  V autě naprosto vzorné, doma klidné. Jen kníračka je hlídací a neoblíbené sousedy a cizí lidi vyštěkává... to zas není úplně na škodu.
  Jana
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka