1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Bišonek značkuje byt.
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Bišonek značkuje byt.

Iva (Host) v Pondělí, Únor 17 2014, 05:27
Dobrý den, doma máme 2-letého bišonka, když jsem si tuto rasu vybírala, tak z důvodu, že je vhodný k dětem, že je inteligentní, poslušný, že má srst vhodnou pro alergiky. Pejsek je krásný, má nás rád, ale nedokáži ho odnaučit, aby všude značkoval a potom když kdokoliv přijde, tak na něho celou tu návštěvu skáče, olizuje, je úplně jako blázen a bohužel i kdyby návštěva u nás byla celý den, tak takhle bláznit bude celý den...takže ho musíme dát k babičce....už jsme měli kokršpaněla, pudla, ale s tímhle jsem se nesetkala, nejvíce nešťastná jsem z toho značkování:( Přitom jsme celý den doma, když ne my, tak s ním chodí babička, nikdy není sám, když jsme si ho přivezli jako štěňátko chodili jsme s ním každou hodinu, i dnes jdeme ven nejdéle po 2 hodinách, přijdeme domů a on, když ho nesleduji, šup a už mi to někde označkuje....pokaždé za to dostane, nic....nepomůže...a to bydlíme v rodinném domku se zahrádkou...taky hodně štěkal, to už jsem ho docela odnaučila...jinak je moc hodný, nikdy by nikomu neublížil, poslouchá, sedni, čekej, místo...Tak nevím, kde je chyba...Zkusíte mi poradit? Doma mám 3 děti, z toho jedno miminko, takže nadšená, že mi značkuje byt rozhodně nejsem....Jo a když byl štěňátko, tak nám rozkousal gauč, židle v kuchyni, okusoval skříně, koberce, dveře, boty, bylo to s ním docela divoký:) Je to u Bišonka normální? Když mi poradíte, budu moc ráda. Předem děkuji a přeji hezký den, Iva
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Pondělí, Únor 17 2014, 05:33 · Skrýt · #1
  .
  Dobrý den,
  .
  na začátek uvedu, že máme na hotelu trvale ubytovaného dvouletého bišonka, který doma útočil na majitele, mladí rodiče s třináctiletou dcerou, on je pokousal už všechny tři, a taky jejich babičku, vždy to byl útok s úmyslem zranit. Majitelé se psa bojí, neumějí s ním zacházet.
  My s ním nemáme žádný problém, ten pes od nás všechno strpí, nechá si odebrat kudlačky z mordy, ale jak na něj sáhnou majitelé, tak jsou pokousaní. My víme, v čem je problém, ale majitelé nedokázali změnit svůj přístup ke psovi. To jen úvodem k tomu, že bišon zase až tak jednoduchý pes není.
  .
  Pokud váš pes značkuje váš byt, tak je to o tom, že on považuje váš byt za svoje výsostné teritorium. Jedná se dominnatní chování, není to důkaz toho, že váš má vysloveně dominantní povahu, ale je dominantní vůči vám.
  Nerespektuje váš majetek. Je to pravděpodobně chyba ve výchově vašeho psa z vaší strany. To, že pes se chová dominantně, neznamená, že nutně musí být agresívní, nebo dokonce někoho pokousat. On značkováním vašeho bytu
  dává najevo, že mu to tam patří, je to takový malý "ředitel domácnosti".
  .
  To skákání je další projev dominance, on neskáče radostí, on si skákáním vynuceje pozornost a dává všem najevo, že on to tam řídí.
  Takovéto chování je často spíše vlastní malým psům, pokod se jim to dovolí. Jsou si vědomi, že mají menší fyzickou sílu než člověk, protože člověk je dokáže snadno přemísťovat, ale na druhé straně jsou rychlejší, mrštnější a obratnější, protože kdyby neměli na krku obojek, a nechtěli to strpět, tak s nimi člověk manipulovat nedokáže.
  Možná proto, že s nimi člověk dokáže šibovat bez toho, že by poslouchali (=dělali to, co se po nich chce dobrovolně, například ve vašem případě neskákat po lidech), tak by značkováním bytu nepotřebovali dávat, že jsou doma pánem oni.
  S velkým psem člověk tak snadno neposune, proto se problémy se zančkováním bytu u velkých psů prakticky nevyskytují.
  .
  Takže váš problém se jmenuje poslušnost psa v tom smyslu, že váš pes sice umí pár povelů, ale neposlouchá = dělá si, co se mu chce (skáče po lidech, značkuje byt), ten pes vás prostě nerespektuje.
  .
  Takže je to o poslušnosti jako takové. Abychom si rozuměli, jde tady o přesnou definici slova poslušnost, to že pes je hodný, že plní některé povely, tak to ještě neznamená, že je poslušný.
  To je stejné, jako kdyby rodič o svém dítěti řekl třeba větu: "... on je hodný, poslechne, ... ale nechce dělat úkoly do školy a nechce si po sobě doma uklízet ...".
  .
  Vy si pravděpodobně sama už nedokážete váš problém vyřešit, určitě jste vyzkoušela všechno. Píšete, že pokaždé za to dostane, a přesto ani toto nepomohlo.
  My umíme váš problém vyřešit, musí se s ním začít budovat poslušnost zcela nově a od začátku, bez pamlsků a bez toho, že dostane naplácáno. Ten pes začne poslouchat proto, že vás bude chtít poslechnout a pak se bez problému vyřeší i značkování.
  .
  Zavolejte nám na naěe číslo 773 698 345, nebo nám na sebe pošlete váš telefon a my vám pomůžeme váš problém vyřešit. Není to žádnou jednostránkovou radu, pokud by bylo, tak ji poskytneme, jednoduchý návod neexistuje.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka