1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Co s takovýmto psem?
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Co s takovýmto psem?

Monika (Host) v Čtvrtek, Únor 13 2014, 09:42
Dobrý den, jsem už zoufalá a opravdu nevím, co se psem. Měla jsem yorkšíra, který mi v neděli umřel, býval doma, měl v dubnu 6 let. Byla zdravá, hravá fenka. Venku máme německého ovčáka, je to fena, v únoru měla dva roky. Neměla ráda yorkšíráka, ale když yorkšírák byl na balkoně a ovčák venku, tak se čuchali normálně přes šprušle. Stalo se jednou, že jsem šla venčit yorkšíráka, a ovčák ji z ničeho nic pokousal. Naštěstí jsem byla v postřehu a vlčákovi yorkšíráka z pusy vyndala, přežila to naštěstí. Po druhé se to stalo asi tak za půl roku, kdy na tom byl yorkšírák hůře, ale dostal se z toho, a ikdyž já bránila yorkšíráka, tak jsem to od německýho ovčáka schytla, protože jsem chtěla zachránit yorkšíráka, tak mě ovčák hryzl do nohy a nechtěl mě pustit. Měla jsem i stehy. A v neděli, to jsem šla venčit yorkšíráka, a ovčák ji zakousl uplně, bylo to strašný. Nedá se zvyknout na domácí ticho, kdy za váma Váš mazlíček nepříjde. Chtěla bych si pořídit novýho yorkšíráka, aby mi to zalepilo nějak tu ránu, ikdyž to uplně nepůjde, ale chtěla bych nějakou radu, co s tím ovčákem, aby se nestalo to samé? Od té doby, co tohle ovčák jednou zkusil, tak jsme je k sobě už nedávali.. Před tímto ovčákem jsme měli také dve feny(ovčáka a yorkšíráka, který umřel), byly na sebe zvyklé a nic si nikdy neudělali. Budu moc vděčná za nějakou odpověď.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Čtvrtek, Únor 13 2014, 01:31 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  váš německý ovčák má teprve dva roky, takže váš problém je určitě řešitelní a umíme vašeho psa socializovat tak, aby si zvykl na ostatníé psy. Pokud si pořídíte štěně jorkšírka, bylo by dobré vašeho psa trochu vychovat (jen ne vycvičit v provední několika povelů !).
  Německý ovčák, pokud je aspoň trochu vychovaný a poslušný - což u dvouletého psa není žádný neřešitelný problém, si na štěně zvykne.
  Pokud je necháte pod dozorem pohromadě a budete se správně chovat, pes štěněti nic neudělá, za to ručím. Neudělá mu nic do doby, než štěně bude rozmazlené, nebude respektovat autoritu a bude se ke staršímu psu chovat neuctivě, nezdvořile, nebude jej respektovat a bude pro staršího psa otravné.
  A toto je plně ve vašich rukou. Okřikování staršího psa, nadměrné ochraňování a upřednostňování štěněte je cesta k tomu, že problém se objeví znovu.
  Ale, jak jsem uvedl výše, toto vše lze udělat pouze za předpokladu, že váš dvouletý NO bude poslouchat vaše pokyny a bude se jimi řídit.
  .
  RNDr. Karel Zelníček
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka