1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Doga vrčí na majitele
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Doga vrčí na majitele

Pavel Ondra (Host) v Úterý, Listopad 26 2013, 07:49
Dobrý den mám 18 mněsičního psa Německé dogy a mám problém s vrčením.Dogu jsme měly fenku a ta byly bezproblémová tenhle pes je hodný přítulný ale poslední týden pří mém odchodu do práce pes znervozní stáhne ocas mezí nohy ježí-se a vrčí na mně při návratu domů vše v pořádku vítá mě venku na procházce bezproblémový.Když odpoledne dělám něco venku a moc si ho nevšímám opět vrčí chodí za mnou jako stín tak 2-3 metry večer to samé když ho zavírám.Myslím si že hledá místo ve smečce ale nevím to jistě.Proto vás prosím o radu a postupu jak na něj reagovat a vrátit vše do normálu.
Předem děkuji za odpověď s pozdravem Pavel Ondra
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Neděle, Únor 16 2014, 07:05 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  k vaší větě "... ten pes hledá místo ve smečce...":
  Já bych to tak optimisticky neviděl. Nehledá, on už je našel, on už je má a obávám se, že vás nyní začíná lovit. Prostě vás považuje za níže postaveného, vrčením vám sděluje, že se máte ke svému psu chovat zdvořile, ze se nechováte dostatečně podřízeně a varuje vás.
  .
  Toto je běžné chování nejvýše postaveného psa ve skupině k mladému, který se k němu přiblíží. Níže postavený je na takovéto zavrčení povinen přitisknout hlavu k zemi, prostě je to ve psí řeši povlel Lehni, který vám dává váš pes, a vy jste si dovolil neposlechnout.
  .
  K vaší větě "... opět vrčí chodí za mnou jako stín tak 2-3 metry...".
  Zkuste si představit klasickou kovbojku z divokého západu, kde jde po ulici pistolník Divoký Bill a za zadkem dva tři metry se za ním neustále plíží jako stín nějaký zelenáč a cvaká si bubínkovým Smith&Wessonem. Pokud jej Bill okamžitě neodpráskne, přestává být divoký Bil a pak je tak akorát všem pro srandu. Neboli, přeloženo do češtiny, nikoho rozumného ani ve snu nenapadne chodit divokému Bilovi za zadkem. Takže váš pes si vás tak trochu začíná přeměřovat a hledá příležitost.
  .
  Já bych jeho chování nebral ne lehkou váhu.
  .
  Co teď? No to je těžká otázka, chyby se staly v minulosti, kdy vaše doga měla deset týdnů, ale vy jste si od ní nechali věe líbit a nyní sklízíte výsledky.
  Do nápravy se nepouštějte rozhodně sám, ten pes je z pohledu jeho očí nad vámi a pokud jste za celou dobu nedokázal u svého psa získat respekt, tak nyní, pokud si začnete na svém psu něco vynucovat silou, tak se vám postaví, popřípadě vás pokouše.
  Určitě se velkým obloukem vyhněte cvičišti, kde se budou drilovat povely sedni, lehni, zůstaň, stát frontu na kladinu a na áčko a cvičit za piškoty. To už je jen rychlejší sešup dolů.
  .
  Přečtete si po sobě prosím pečlivě váš dotaz a najdete v něm neskutečné rozpory: "...pes na mne vrčí ..." oproti " ...on je hodný a přítulný...". To nějak nejde dohromady. Spíš bych napsal, když on potřebuje pohladit, tak si pohlazení vynutí (je hodný a přítulný) a když on nechce, tak vrčí. Váš pes to u vás řídí.
  .
  Další věta "...poslední týden...ježí se a vrčí ...". To není otázka posledního týdne, to je výsledek vaší celé výchovy za posledních 16 měsíců, pokud jste si psa brali v 8-mi týdnech.
  .
  Nápravu svěřte co nejdříve odborníkovi. Ale nejdříve se přesvědčete, jak má on sám vychované (nikoliv vycvičené psy), vyhněte se výcviku povelů a vyhněte se pamlskovému výcviku. Ani násilí a různé chvaty nepomohou, nepomůže psa přitisknout k zemi, on je silnější než člověk a je si toho plně vědom. A pokud bude vašeho psa někdo "napravovat" použitím hrubé síly, tak pes se možná podvolí, ale jenom tomu, kdy jej hrubou silou pokořil, pro ostatní to platit nebude, každý jeden si to pak bude muset na vašem psu udělat stejně. Ale před tímto postupem důrazně varuji, důrazně varuji také - ve vašm případě - před použitím elektriky.
  .
  My umíme chování vašeho psa se zárukou napravit, bez problémů klidně za přítomnosti majitele, stejně bude nutno velmi podstatně změnit váš přístup k vašemu psu. Zavolejte nám na naše číslo 773 698 345., nebo nám ne sebe pošlete telefon a můžeme se domluvit.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka