1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Feny se rvou

Vlastimil (Host) v Pondělí, Říjen 29 2012, 05:19
Dobrý den, máme doma dvě feny, starší asi 6 let kříženec německého ovčáka a asi roční kříženec labradora. Do nedávna bylo vše vpořádku, ale před třemi dny se začali rvát. Jakmile se dostanou k sobě ta mladší okamžitě vyprovokuje rvačku. Dá se stím něco dělat? Děkuji za odpověd.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Pondělí, Prosinec 31 2012, 09:45 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  Vždy, i zde je třeba posoudit chování obou fen, míru jejich poslušnosti, socializaci. A to nejdůležitější, co musím vidět, je vaše reakce na chování psů.
  Fenky jsem neviděl, takže k tomuto problému jen obecně:
  Předně: tento problém nevznikl před třemi dny, kdy se fenky začaly rvát. Tento problém začal doutnat první den, ¨kdy jste si pořídili mladší fenku, určitě bylo ve vaší výchově něco nesprávně. Před třemi dny se doutnající požár vzňal.
  Zkušenému majiteli se takovýto problém nemůže objevit, správnou výchovou v mládí se dá rvačkám v dospělosti spolehlivě zabránit.
  Domnívám se, že jste se k mladší chovali jako k někomu, koho je třeba chránit, mladší měla s vaší podporou v zádech pocit větší moci. Dokud byla mladší ve štěněcím věku, nebo ve věku dorostence, starší to tolerovala. Nyní starší fenka bere tu mladší už jako svého konkurenta ve skupině a starší jí nechce přepustit svou pozici. Nyní už u starší fenky přetekla míra trpělivosti, protože se mladší domnívá, že by mohla mít vyšší postavení, než starší fenka.
  .
  Oddstranění problému už není ve výchově, ale v převýchově. Pokud jste nedokázali tento problém vyřešit v ranném stadiu jeho vývoje, tak nyní se vám to už pravděpodobně nepodaří.
  Náprava spočívá ve výrazném zlepšení celkové poslušnosti a v ustavení správné hierarchie ve skupině. Pojem poslušnost nesmíme zaměňovat s pojmem pes poslechne několik povelů, popřípadě s pojmem pos umí povely, nebo s pojmem pes rozumí povelům. (sedni, lehni, zůstaň). Mezi poslušností a poslechnutím povelu je rozdíl jako mezi stokorunou a korunou. Pes je poslušný tehdy, když jej na jeden povel odvoláte z psí rvačky, což vaši psi určitě nejsou.
  .
  Zavolejte mně na můj telefon 773 698 345 a můžeme to spolu ještě probrat, nebo mně na sebe pošlete vaše telefonní číslo a já vám zavolám.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka