1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Jack russel terier
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Jack russel terier

Petra (Host) v Sobota, Únor 15 2014, 08:19
Dobrý den, Máme 6ti měsíční fenku Jack russel teriéra. Máme probém s tím, že na ulici chce každého vítat a skákat po něm + tahá za každým psem, za každou cenu se za ním chce dostat. V tu chvíli nevnímá, nereaguje. Ještě bych ráda věděla jak ji naučit 100 procentní přivolání. Zkouším cvičit s pamlsky, to pak jde líp, dokonce sem s ní občas v klidném prostředí venku zkoušela jít bez vodítka-šlo to, ale vím že kdyby šel pes tak by i přes cetu letěla přímo pod auto. Když jsem odněkud přišla domů a šla hned s ní ven tak si mě všímá a snaží se poslouchat více že jí jsem vzácná, ale jinak nikdy. Jde mi o to, že nevím jak udělat to abych pro ni byla přednější nebo zajímavější než cizí pes. U nás na cvičáku se prý výciku malých plemen nevěnujou. Děkuju za radu.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 05:10 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  vy jste si ve vašem dotazu odpověděla sama. Napsala jste "... když jsem od někud přišla domů a hned s ní šla ven, tak si mně všímá ...". Ano, vy jste zde vlastně přiznala, že si vás váš pes nevšímá, nebo jenom někdy, nebo jenom chvíli. A to je vlastmě to, co vás nejvíc trápí. Člověk svému psu odpustí všechno, ale člověka mrzí, že jeho pes k němu nelne, člověka mrzí, že jeho pes si jej nevšímá.
  Proto se snaží svému psu věnovat co největší péči, obskakuje jej, podřízeně se jej na všechno vyptává, ale ono to kupodivu nepomáhá. Pes totiž opravdu nechápe smysl našich lidských vět, ale dokáže velice dobře vnímat emoce, které do nich vkládáme.
  .
  Váš pes vás ke svému životu nepotřebuje. Ale majitel každého psa by chtěl, aby byl u svého psa na prvním místě a dělá pro něj první poslední. Dělá svému psu pomyšlení, snáší mu čím dál víc své lásky a péče a ono se to, přiznejme si, míjí účinkem. Takže to, co děláme, je, musíme si přiznat, ať chceme nebo nechceme, špatně. Špatně je to z toho důvodu, že to nedává správný výsledek.
  .
  Je potřeba změnit vaše chování k vašemu psovi, ale není to tak úplně jednoduché, není to jenom v tom, že si psa budete méně všímat. Je to změně myšlení majitele, o tom, aby pochopil, že psí psychika, psí vnímání světa je zcela jiné, než naše lidské.
  Máme nyní dvě možnosti: Buď naučíme psa, aby se dokázal chovat jako člověk, se všemi našimi složitými city, emocemi, nebo se my se naučíme porozumět psímu myšlení psímu chápání světa. V prvním případě, když se nám podaří našeho psa zcela polidštit, s ním může,e jednat jako s člověkem, vysvětlovat mu, zakazovat, slibovat, vyhrožovat, ...
  Ve druhém případě se pak začneme ke svému psu chovat jednoduchým psovi srozumitelným způsobem.
  Je jasné, že první možnost je neuskutečnitelná, takže zbývá pouze druhá možnost. Chovat se ke psovi tak, aby nám rozuměl, není tak obtížné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí k tomu několik hodin přednášek, několik ulázek jak se to má dělat a výsledek se dostaví obdivuhodně rychle.
  .
  Necvičte psa na pamlsky, pamlsek je pro psa cíl, cvik je jen prostředek k získání cíle. Až pes nebude mít hlad, nebo bude mít jiný zájem, než je pamlsek, tak cvik neprovede. Pamlsky jsou absolutně k ničemu.
  Také přivolání se necvičí. Přivolání je pouze důsledek našeho postavení, které si u psa dokážeme vybudovat. Pes, který nás respektuje, pes, který s námi chce být, pres, který nás ke svému chce, pes, který nás považuje za toho, kdo organizuje, tak takový pes přijde proto, že jej zavoláme. Pes bude přicházet jen tehdy, když bude chtít být s námi a toho, aby chtěl, nelze docílit ani pamlsky, ani tresty.
  .
  Zavolejte k nám na náš telefon 773 609 345, nebo nám ne sebe pošlete vaše číslo a my se vám ozveme a můžeme váš problém probrat podrobněji a se zárukou výsledku váš problém vyřešíme.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka