1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna jak mám psa naučit, aby po mě nevyjížděl, když mu chci sebrat jídlo z tlamy?
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

jak mám psa naučit, aby po mě nevyjížděl, když mu chci sebrat jídlo z tlamy?

Věra (Host) v Čtvrtek, Únor 13 2014, 09:42
Dobrý den, máme tříměsíční štěně staforda kříženého s labradorem. Do dnešního dne bylo vše v naprostém pořádku, na většinu povelů poslechne. Umí sedni, ke mě, fuj, ... ale dnes se mi poprvé stalo, že když jsem mu dala jednu psí ňamku, a já ho následně pohladila tak na mě zavrčel a následně po mě celkem vyjel. Byl v tu chvíli dost agresivní a silou mne kousl do ruky. Podařilo se mi ho uklidnit a poté jsem mu pamlsek držela v ruce a on ho musel kousat přímo odemne, poté sem ho pomalu hladila po hlavě a v oblasti tlamy.Když jsem přestala a za chvíli to začala dělat znova pokaždé na mě začal vrčet a dvakrát se mě snažil znovu kousnout. Nedala jsem se a dávala mu pokyn fuj, nesmíš, pustil a poslechl a já mu pamlsek vzala. Ale když jsem ho zase nechala chvíli nechala a pak se pokusila o to samé tak vždy zavrčel, zvýšila jsem hlas a řekla vždy nesmíš, když se uklidnil pochválila jsem ho. Tohle se stalo poprvé, a to ho máme již od šesti týdnů. Od malička při jídle sem mu dávala ruku například do misky s žrádlem když jedl, nikdy ani nezavrčel, ani se na mne nepodíval. Když dostal králičí uši tak také nebyl problém, kdykoliv mě napadlo, vzala jsem mu to z tlamy a on se vždy jen podíval kam mu to dávám nebo házím.Vím, že ta dominantní musím být já a taky jsem si myslela, až do dneška, že se mi to daří. Samozřejmě při hře občas neví kdy přestat a snaží se mě hryznout, ale tohle bylo něco jiného.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Čtvrtek, Únor 13 2014, 09:42 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  začnu se textem vašeho dotazu probírat větu po větě a tam se pokusím najít rozpory ve vašich výrocích a odůvodnit je. To pro vás bude první krok k nápravě, se kterou musíte začít u sebe, ne u vašeho psa.
  "...Do dnešního dne bylo vše v naprostém pořádku, na většinu povelů poslechne. Umí sedni, ke mě, fuj,..." a další věta "...dala jednu psí ňamku, a já ho následně pohladila tak na mě zavrčel a následně po mě celkem vyjel. Byl v tu chvíli dost agresivní a silou mne kousl do ruky..."
  Takže do dnešního dne nebylo z vaší strany v pořádku nic, toto chování vašeho psa je důsledek nesprávné výchovy od samého počátku.
  .
  Řeknu to naplno a bez obalu, protože tyto problémy řešíme dnes a denně: Vy na jedné straně děláte svému psovi sluhu (v dobrém úmyslu, protože si myslíte, že vás za to bude mít raději) a na druhé straně po něm chcete, aby vás poslouchal (a to nebude, když po něm budete chtít něco, co je pro něj důležité, tak vás kousne, protože sluha mu nemá co poroučet).
  Zkusím jít ve svém odhadu ještě dál: Myslím, že vy máte svého psa raději, než má rád on vás. Zkuste si položit otázku, zda váš má váš pes vůbec rád, zda si vás váží, zda vás respektuje, nebo zda umí jen ty povely a jen tehdy, když se mu chce. Toto je třeba zcela změnit. Vy musíte mít svého psa ráda za to, že on vás má rád.
  .
  Základní chyba je to, že my lidé zaměňujeme výcvik v drilování povelů sedni, lehni zůstaň za poslušnost, respekt k člověku, .... Výcvikem povelů jste dosáhla jen toho, že na vás váš pes vrčí a kouše vás a je agresívní. Neviděl jksem ani vašeho psa, ani vaše reakce na jeho chování, ale odhaduji, že se ke svému psu chováte podřízeně, v jeho očích k němu přistupujete z pozice sluhy a níže postaveného a tím jste dokázala takto rychle u tak mladého štěňátka vybudovat pocit, že se vše točí kolem něj. Váš pes sice umí povely, ale neposlouchá, nerespektuje vás. Mohu vás jen ubezpečit, že se vše bude jen zhoršovat.
  .
  Ve svém dotazu se zaplétáte do zbytečných podrobností a zkoumáte, kdy na vás váš pes zavrčí a kdy ne, rozebíráte, jestli vrčí při králičích, nebo jiných uších a pravděpodobně budete hledat vysvětlení, při jakém druhu potravy vás kousne.
  Pokud se k vašemu psovi chováte podřízeně, tak on se k vám bude chovat neadřazeně a když mu zakážete něco, na čem mu záleží, tak proti vám použije zuby. Vy jej za to ještě hladíte. Já vašemu chování rozumím, snažíte se hlazením v jeho chování odstranit agresi, ale docilujete pravého opaku. Pes, až bude od vás chtít být konejšen a hlazen, tak na vás zavrčí, popřídě kousne a dosáhne svého - bude konejšen a hlazen.
  Říká se že se psi poprali o kost. Tím se chce vyjádřit, že kost má nulovou hodnotu z hlediska nutriční hodnoty, kost v mordě je pro psa symbol a odznak moci a když se slabší pes mu ji pokusí vzít, tak jej kousne. Váš pes si tím, že si na vás vynucujuje zubama potravu, už vyhrál, dosáhla svého a následným hlazením a uklidňováním vše jen zhoršujete.
  .
  Zruště výcvik povelů sedni, lehni, ..., stejně je to k ničemu a váš pes stejně po povelu sedni po chvíli odejde. Podívejte se, zda vy zajímáte vašeho psa víc, než jsou vnější podněty. Pokud tomu tak není, tak tady hledejte vady ve vašem přístupu k vašemu psovi.
  Je třeba dosáhnout pouze toho, aby si vás váš pes vážil, respektoval vás, visel na vás očima a chtěl vás poslouchat.
  Jak toho docílit, tak to není na pár stran textu. Znovu napíši, že pes nebude poslouchat ani za pamlsky, ani proto, že musí. Pes bude poslouchat jen tehdy, když bude chtít. Jak toho docílit - to je výchova, kterou děláte úplně nesprávně.
  .
  Zavolejte nám na naše číslo 773 698 345 a můžeme to probrat. U nás takovéto případy umíme se stoprocentní zárukou vyřešit, ale ve vašem případě je třeba změnit váš celkový přístup k vašemu psu. Na závěr - chozením na cvičák, kde budete "...stát frontu na kladinu, na Áčko, na tunel, ..." a bezdůvodně drilovat cviky sedni, lehni vašeho psa správnému chování nenaučíte.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka