1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Jak odnaučit psa z ůtulku výt v naší nepřítomnosti?
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Jak odnaučit psa z ůtulku výt v naší nepřítomnosti?

Michaela (Host) v Středa, Listopad 28 2012, 09:35
Dobrý den, pořídili jsem si pejska z útulku. Máme ho krátce 2 měsíce a bohužel zatím není natolik vychovaný. Bohužel jsme v podnájmu a hrozí nám vystěhování pokud pejseke nepřestane v naší nepřítomnosti výt. Dělá to ze strachu že ho zase někdo dal pryč, ze strachu že už se nevrátíme. Vyje vždy max. hodinu. A to hned po našem odchodu. Potom je sice klid, ale i ta hodina stačí. Bohužel doopravdy nevím co s tím a pejska nehodlám dát pryč ! Prosím o radu. Děkuji moc :)
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Pondělí, Prosinec 31 2012, 11:13 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  výchova psa by měla proběhnout za podstaně kratší dobu, než je jeden měsíc, jeden měsíc je hraniční doba i pro velmi problémové chování psa, náprava běžného nesprávného chování by se měla stihnout tak za tři týdny.
  Pokud máte psa doma už dva měsíce a on stále po vašem odchodu vyje, už si na tyto svoje reakce na vaše odchody zvyknul a nyní bude o to těžší provádět nápravu. Pokud jste tento problém nezvládli ihned poté, co jste si psa přivezli domů, tak si myslím, že vám se toto jeho chování už odstranit nepodaří.
  .
  Doporučuji se obrátit na odborníka, ale radím, abyste si udělali smlouvu a zaplatili až za výsledek, to je za to, že pes při vašem odchodu výt nebude.
  .
  Konkrétní rada je vždy složitá, je potřeba vyzkoušet více věcí, na každého psa bude účinkovat něco jiného. Je to odvislé od toho, proč váš pes vyje, ve svém dotazu jste pravděpodobně správně napsali, že to může být ze strachu, že jej zase opustíte. Pokud se jeho strach rozvinul do nějaké fobie, tak o to bude náprava složitější.
  .
  Určitě pomůže zlepšení poslušnosti, dále je třeba zvýšit vhodnými cviky psychickou odolnost psa vůči zátěži. Toto jsou dva základní směry, kterými se můžete při odstraňování vytí ve vaší nepřítomnosti vydat.
  .
  Já už jsem řešil mnoho takových problémů a musím říct, že tady je postup opravdu individuální, pokaždé se o konkrétního psa musela vymyslet úplně jiná metodika nápravy. Takže opravdu se bez toho, že bych viděl psa, konkrétní rada dát nedá.
  .
  Odstranit vytí a štěkání psa v bytě při odchodu majitele, aspoň podle mých zkušeností, patří k nejtěžším oříškům. Tady je potřeba mít hodně zkušeností s chováním psů, musíte dokázat předpovědět, jak bude pes reagovat na to, co uděláte. Když jsem podobné problémy řešil, tak nikdy podle určité šablony, ale stálo mně vždy mnoho přemýšlení přijít na to, jakou metodiku nápravy zvolit.
  .
  Můžete mně zavolat na moje číslo 773 698 345, nebo mně na sebe pošlete telefon a já se vám ozvu a můžeme spolu celou věc podrobněji probrat. Třeba něco vymyslíme.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka