1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Kňučí

Marta (Host) v Pondělí, Listopad 19 2012, 08:16
Dobrý den Mám psa NO, ale když potřebujeme někam autobusem, tak začne řádit, jako by byl chorobný cestovatel..když vidí přijet autobus, začne kňučet, až je to nepříjemné a nejraději by se vecpal první dovnitř. Pak v klidu lehne a vozí se. Cestoval rád od malička, ale teď je dospělý a je to spíš ostuda, když se přidaly ty hlasité projevy... Totéž dělá, když chceme jít na procházku, na zahradě u branky začne řvát, jako bysme mu ubližovali..toto trvá, dokud neprojde brankou, jak se dostane ven, tak je v klidu, sice trochu potahá, zmapuje stopy - protože bydlíme u lesa - a jde se. Taktéž hlasitě se projevuje, když jdeme ven dveřmi. Od toho jsme raději upustili a chodíme zahradou. Pravidelně nechodíme, máme velikou zahradu, kde se dostatečně proběhne. Ještě jeden problém - dali jsme si rande se psí slečnou na neutrálním místě v lese, aby si nehlídal teritorium, ale nezadařilo se, k fence se choval tak, že ji nenechal přiblížit se a ani její majitelé nesměli na krok k nám, bral to asi jako útok na nás, hlídal si nás.. vrčel, cenil zuby, štěkal ...uklidnil se jen tehdy, když si fenka šla po svém, ale jak se přiblížila, bylo zle. Pravda je, že ona v tu dobu neměla ještě rok, takže pro něj asi byla štěně, které ho jako fena nezajímalo. Navíc není zvyklý na cizí psy. Za odpovědi děkuji
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Pondělí, Prosinec 31 2012, 01:14 · Skrýt · #1
  .
  Dobrý den,
  .
  váš pes si na vás vynucuje, dokáže si prosadit, aby bylo po jeho. Je to chování, které jste mu nesprávnou výchovou povolili. Ve smečce vždy musí čekat, až na něj přijde řada, pokud to nedodrží, tak nese následky. My, lidé, ale nedokážeme psovi "psím způsobem" sdělit, že něco nesmí. "Psí způsob" je zavrčení a kousnutí. Jistě, chybí nám k tomu blesková reakce a neumíme napodobit výhružné zavrčení. TZakže musíme volit náhradní způsob, jak psu sdělit, co po něm chceme a to je vždy o načasování našeho sdělení, aby si pes vše spojil s chováním, které korigujeme a o formě, která musí být taková, aby jí pes rozuměl.
  .
  Také chování vašeho psa k fence neodpovídá tomu, jak se standardně pes chová k feně. Tady je velmi zanedbaná socializace psa. Také zde velmi záleží na tom, jak se při setkání dvou psů k celé sitaci postaví majitelé, přílišná úzkost, nervozita pánečků a neustálé pokřikování na psy a vydávání nadbytečného množství povelů vše jen prudce zhoršuje.
  Nepíšete, kolik má váš pes roků, to je velmi podstatná informace.
  .
  Vše, co píšete, je o poslušnosti. U vás evidentně platí, že že o tom, co, a jak se něco bude, nebo nebude dělat, nerozhodujete vy, tuto roli jste přenechali svému psu a on se jí ochotně ujal. Sice nerozumí tomu, co to je autobus, nechápe, proč se do něj nastupuje, neví, že je to dopravní prostředek, jezdící po silnici a za peníze přepravuje lidi, ale on jenom ví, že si vykňučí, že tam bude první.
  Jako příklad vám uvedu, že když chodím se svými psy na velké hony do bažantnic, tak tam jsou honci a psovodi se psy mezi jednotlivými lečeme převáženi někdy autobusem. Je tam mnoho lidí, mnoho psů, proto mám před nástupem do autobusu psy na volno a v té tlačenici ani na sebe nevidíme. Když máme i my nastoupit, jen zavolám nastupujeme a o víc se nestarám, bez tohoto povelu psi do autobusu nevlezou. Také výstup z autobusu je často po etapách, mí psi vystoupí, až i na nás dojde řada, zavolám vystupujeme, vystoupím a oni se také někde vynoří.
  .
  Branka: Buďte ujištěni, že když váš pes vstoupí do té vaší branky coby do zúženého průchodu s jiným, silnějším psem, tak ten silnější pes si na vašem psu vynutí vstup jako první a na něm si váš pes nic vykňučovat nebude, prostě proto, že to nemá žádný efekt.
  .
  Je to o poslušnosti, také se zmiňujete o tahání na vodítku. Pravděpodobně však nevnímáte, nebo vám nevadí desítky dalších situací, kdy váš pes má nad vámi vrch.
  V psím světě neplatí to, co ve sportu: když je výsledek zápasu pět ku čtyřem, vyhrává ten, kdo dal pět branek. Ve psím světě to je tak, že ten, kdo si hlídá vyšší postavení, nesmí nikdy, znovu opakuji nikdy, ustoupit druhému, tedy "dostat branku". Ustoupí a od toho okamžiku je na stupíncích hierarchie o jednu příčku dole, už je druhý a pak se s tím druhým místem buď musí smířit, nebo si první místo tvrdě získat zpět. Zde platí, že pokud si pozici uhájit 99 krát po sobě a po sté si nedal pozor, tak je v tom stém případě najednou bez dvé původní pozice bez ohledu na to, že předtím byl 99 krát úspěšný. Prostě jednou si pozici nepohlídá a je bez ní. Je to, jako stačí si jednou nepohlídat peněženku, už je ukradená a žádné výmluvy a vysvětlování proč se tak stalo, vám ji nevrátí. Prostě si peněženku mesíte hlídat.
  .
  Náprava je jednoduchá: Naučit psa poslušnosti, ta u vás pravděpodobně zcela chybí, začít se ve vašem případě musí úplně od začátku. Ale nepleťme si v zádném případě poslušnost s tím, že pes poslechne na nějaký povel, někdy ale ne vždycky a málokdy poslechne napoprvé. To neplatí. Věty typu "On poslouchá, akorát když ..... tak neposlechne" prosím ve vztahu k poslušnosti psa nepoužívejte.
  Psa necvičte povely, tím jej poslouchat nenaučíte. Vynuťte si na něm vyšší postavení. Jak, to je ten problém, to není na pět minut povídání, ani se to nevejde na deset stran textu, to je na celé věci nejsložitější.
  Řeknu jen, jak to nejde. Nejde to přes pamlsky a nejde to přes násilí, nejde to na cvičáku, kde se neustále cuká psovi za vodítko. Tam, kde se cvičí na pamlsky, tam, kde vás učí cukat vodítkem a "posílat psovi signály přes vodítko", "vodítkem zdůrazňovat povel", tam si psa jenom pokazíte. Tam bych se na místě otočil a šel pryč.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka