1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Kastrace u 8-letého pajska
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Kastrace u 8-letého pajska

Andrea (Host) v Úterý, Listopad 19 2013, 11:17
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda pomůže kastrace v případě našeho pejska. Je mu už 8 let a v posledních 2 letech se chová jinak, když odcházím do práce, tak cca po hodině začne ustavičně štěkat, předtím to nedělal. Když hárají feny, tak mi skáče po lince, kuchyňském stole, lítá od okna k oknu. Také mi v období hárání značkuje byt (celý se nahrbí a "stříká" okolo sebe cca 10 min),a nejhorší, že začal utíkat, dokáže být pryč i půl dne:(. Jinak je to hodný a poslušný pes, ale nevím jak ho toho zbavit. Když jsem zašla k našemu veterináři, tak mi sdělil, že podle varlat, by to měl být spíš 40 kg pes a né náš 20 kg, že je až moc vybaven, ale o kastraci se nezmiňoval. Prosím o radu. Děkuji Andrea M.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 08:58 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  po té anamnéze, kterou jste popsala, tak jsem na vážkách, co na to napsat. Moje obvyklá standardní odpověď zní kategoricky a je to Ne. Na druhou stranu, ve smečce si žádný níže postavený pes nedovolí nakrýt fenu, protože to je přestupek, který se trestá smrtí. Toto mají psi silně zakódované v genech a silnější pes, tedy výše postavený, vždy dokáže podřízeného vykázat do patřčných mezí tak, že se mu rozbouřené hormony pro jistotu zase rychle zklidní.
  Takže je to taky trochu o poslušnosti a hierarchii ve skupině, ale to už je na odbornější diskuzi, přesahující rámec jednoho článku na webu.
  Je docela s úpodivem, že se to u něj nezačalo projevovat někdy mezi třetím a čtvrtým rokem věku, těch osm let mně taky na to, co moje zkušenosti sahají, nějak nesedí, také se mně to trochu vymyká odhadu toho, že po osmém roce věku sexuální aktivita by už měla klesat. Ale jsou samozřejmě výjimky z běžného normálu.
  .
  Pokud byste to chtěla zkusit, můžete psa k nám tak na dva, tři týdny dát na hotel, u nás, nebo vedle na veřejném výběhu staále něco hárá, nebo je před, nebo po a uviděli bychom, co se s ním dá dělat. Myslím, že váš problém bychom mohli zvládnout. Navíc se u nás za výcvik s ubytováním platí až po předání psa a po jeho předvedení, že problém je odstraněn, takže nic neriskujete.
  Umíme psa naučit nějaké dovednosti, které jsou náročné na pozornost a vyžadují minimum prostoru, takže je lze provádět doma v kuchyni a sedět přitom na židli. Psovi to unaví mozek a pak padne a jde spát. Unavit pohybem svaly nepomůže, ani chlapi, jak jsem to viděl na filmu v kině, to naštípáním dříví na zimu neochladí. Ale 200 anglických slovíček a spí jako dudek.
  .
  Zavolejte nám na náš mobil 773 698 345, nebo nám na sebo pošlete svoje číslo a můžeme se zkusit nějak domluvit.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka