1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Když pes kouše
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Když pes kouše

Lenka (Host) v Neděle, Únor 16 2014, 05:24
Dobrý den, měla bych dotaz, máme psa, kterému je 9 let, je to zlatý retrívr a během posledních dvou let se nám stalo, asi 5x, že vyjel po návštěvě a kousl ji, většinou do ruky, když ho chtěli pohladit, předtím vůbec nezavrčel, vypadal normálně a najednou z ničeho nic, prostě kousl - zranění byla vždy víceméně jen škrábnutí, ale i tak nevíme, co s tím... Vím, že je to těžké, ale mohl byste nám prosím aspoň trochu poradit? Vždy teď každou návštěvu dopředu varujeme, aby na něj nesahali, přesto tím, jak všem připadá roztomilý, se občas někdo najde, kdo ho chce pohladit a odnese si kousanec.. Toto chování jsme začali pozorovat poté, co absolvoval operaci pod narkózou, mohlo by to mít souvislost? Děkuji za odpověď
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Neděle, Únor 16 2014, 09:01 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  u devítiletého psa se mohou vyskytnout zdravotní problémy a může se trochu změnit chování. Na druhé straně, když je pes, obzvláště retrívr, vychovaný, socializovaný, neměl by se takto chovat ani v případě, že má nějaké zdravotní problémy. Tam je spíše pro retrívra charakteristické, že přijde za člověkem, u kterého hledá pomoc.
  Takže když to shrnu, v mládí byla někde chyba ve výchově, ale vzhledem k věku psa už bych to žádným výcvikem neřešil.
  Na druhé straně, je na vás, abyste návštěvám nedovolovali, aby na jakéhokoliv psa sahal, pes není hračka a neslouží pro uspokojení nějaké potřeby vaší návštěvy. Když chce hladit psa, tak ať si ho pořídí. Na cizího psa se ze zásady nesahá.
  .
  Ale pes by měl být poslušný a ovladatelný, a když mu dáte příkaz, tak bude ležet a pohlazení od návštěby by měl strpět, obzvláště když se jedná o zlatého retrívra.
  .
  Takže to zkusím trochu na závěr shrnout. Ve výchově jste udělali v raném věku chybu, pes není zcela poslušný a ovladatelný tak, jak by se na retrívra slušelo. Nejjednodušší řwšení ve vašem případě je, připnout psovi, když je doma, k obojku lehké, metr a půl dlouhé vodítko a když přijde návštěva, tak psa neokřikovat. jednoduše na vodítko šlápnout (rychlé a účinné), psa máte ihned pod kontrolou, vodítko vezmeta do ruky a psa si položíte k noze, nebo jej k něčemu stabilnímu po dobu návštěvy uvážete.
  .
  S poizdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka