1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Likviduje byt.
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Likviduje byt.

katka (Host) v Sobota, Březen 09 2013, 04:35
Dobry den,vzala jsem si pejska krizence je mu 4 roky Pani se ho zbavila kvuli tomu ze doma nevydrzel sam stekal a zlikvidoval jim byt ja ted jeste jsem na materske takze jsem doma ale bojim se co bude jak pujdu do prace at mi take nezlikviduje byt proto bych potrebovala radu jak ho to odnaucit vzdy kdyz vidi ze se oblekam tak se uplne rozklepe.Dekuji
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Březen 09 2013, 06:50 · Skrýt · #1
  .
  Dobrý den,
  .
  Velkou skupinu řešených problémů, na které jsem v této poradně odpovídal, byly právě různé formy vytí a štěkání psa v nepřítomnosti majitele, které byly často spojeny se znečisťováním bytu a někdy přitom docházelo od mírného rozkusování věcí a ž k totální devastaci bytu a zařízení.
  Náprava těchto již tak různorodá nebyla, povětšinou bylo třeba hlavně změnit chování a myšlení majitele.
  .
  Z toho, co píšete, jste problém s likvidováním bytu "zdědila" po předchozím majiteli, který se právě z tohoto důvodu psa zbavil. K tomu jen podotýkám: Je nerozumné si brát psa s takovouto "závadou" (přesněji bych napsal "s tímto od majitele naučeným nesprávným chováním"), když nemáte zkušenosti s nápravou.
  Přirovnal bych to k nákupu auta s poruchou, kterou neumím odstranit a přesto s autem chci jezdit. Řešení? Auto musí buď do opravy, nebo majitel do kurzu pro automechaniky, kde se naučí opravovat auta.
  .
  Před tím, než jsem začal psát odpověď na Váš dotaz, jsem si prolistoval dotazy v této poradně a k vašemu problému je jich hodně. Takže zkuste si všechny dotazy tohoto typu a odpovědi na ně přečíst a z toho si určitě poskládáte spoustu myšlenek, které se dají aplikovat na váš případ.
  .
  K vašemu dotazu:
  Je velmi stručný, není v něm uvedeno, jak dlouho jej máte doma, jakým způsobem jste se pokoušela o nápravu, .... prostě trochu podrobnější anamnéza. Na takto stručný dotaz není snadné dát jednoznačnou radu, jak postupuvat.
  Ale jedno napsat mohu: Vy se chcete radu, cituji: "...jak ho to odnaucit...". Zkuste si položit správnější dotaz: "Co dělám špatně, že se pes stále takto nesprávně chová?" Podle mne totiž hledáte stále závadu u vašeho psa, co když je chování vašeho psa pouze důsledek nesprávného zacházení člověka se psem? Možná, že už i tato drobná přesměrka vám pomůže najít ty správnější otázky, na které pak najdete odpovědi, které vám pomohou váš problém vyřešit. Myslím, že závadu hledáte na nesprávném konci vodítka.
  .
  Řešením nejsou ani pamlsky, ani soucitné chování "chudák pes pokažený předchozím majitelem", ani drilování cviků sedni lehni, na cvičáku.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka