1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Loužičky v zahradě na určeném místě
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Loužičky v zahradě na určeném místě

Hrdá (Host) v Středa, Leden 02 2013, 09:38
Dobrý den, máme 4 měsíční štěně,které se snažím v naší zahradě naučit močit na určité místo. Doma se již nepočurává, naučila se to velmi rychle chodit ven, ale nevím jestli se to dá v zahradě naučit pouze na jedno omezené místo ? A mám ji za loužičky jinde než na určeném místě trestat? děkuji za odpověď.
2 responses Add Yours
     
 • Odpověděl Andrea v Úterý, Duben 23 2013, 10:17 · Skrýt · #1
  Já jsem jednou vyděla v TV jak odnaučují psy venčení po celé zahradě. Dali k rohu zahrady další plůtek (jako zástěna při převlíkání) a tam je majitelé vodili. Trpělivě čekali až se vyvenčí a pak pořádná pochvala. Ale je to na dlouhou trať a asi dy to šlo jen se psem co je jinak doma.
 •  
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Neděle, Leden 06 2013, 03:41 · Skrýt · #2
  Dobrý den,
  .
  pes je teritoriální, značkuje si hranice svého území, jeho divocí předkové vymezené hranice respektovali. Pes má značkování vrozeno, u našich doma chovaných psů značkování ztratilo svůj původní význam vymezení hranic. Pes také může značkovat nespotřebavaný zbytek kořisti.
  Pes dělá pachové značky obvykle na vyvýšená místa, po podrobném očichání také značkuje na pachové stopy, které po sobě zanechala háravá fena. Dominantní pes po označkovéní rozhrabuje hlínu všemi čtyřmi tlapami současně, aby pach rozházel do co nějvětšího okolí. Viděl jsem lítat štěrk i čtyři metry daleko. Obzvláště usilovně rozhrabují svoje pachové značky někdy malí psi, aby zanechali dojem, že zde značil veliký obrovitý pes.
  Psa lze naučit, aby neznačkoval v bytě, to není složité, všichni psi, které mám od štěněte udělali každý doma loužiček, co by se napočítalo maximálně na prstech jedné ruky.
  .
  Dokážu si představit, že lze psovi i venku zakázat značkovat na určitá místa: kolo od mého auta, odpadkové koše, sloupy a rohy u obchodu, cizí věci, položené na zem, jako třeba batoh (ten si psi "přivlastňují" velmi rádi), někdy označkují cizí nohu, někteří výtečníci i nohu svého pánečka, a podobně.
  .
  Umím si představit, jak psa naučím velkou soustu věcí, nebo jej naopak velkou spoustu věcí dokážu odnaučit.
  Ale jak naučit psa močit na určité místo, to si nedokážu představit. Snad jej od mala vodit venčit na vodítku stále na stejné místo, ale úspěch tomu nedávám. Pes potřebuje k vyprázdnění klid a jistou míru soukromí, a vy mu chcete zasahovat do činnosti, kterou i on považuje za docela soukromou a intimní záležitost. Jsou psi (častěji však feny), že se chodí vyprazdňovat docela daleko od člověka.
  .
  A to nejpodstatnější:
  Jednak je značkování u psa spíše pudová, vrozená vlastnost a vrozené vlastnosti se nedají u zvířete jednoduchým způsobem naučit, nebo odnaučit. Kočku nenaučíte smečkovému chování, kozu lovecký pud a tak podobně.
  Dále pak v průběhu dospívání se vyprazdňovací zvyky psů mění, takže já opravdu nemám představu, jak bych tento váš problém dokázal vyřešit.
  Navíc dospělý pes většinou při venčení značkuje na více místech, fena totéž činí v době hárání.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka