1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Lovecký výcvik
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Lovecký výcvik

Irenka (Host) v Úterý, Červen 25 2013, 01:08
Dobrý den, pane Zelníčku!
Ráda bych se přihlásila na váš výcvikový tábor. Mám doma MMO a mám asi největší problém s nácvikem klidu před zvěří. Myslivci mi radí, že dnes to bez elektrického obojku nejde. Že stačí, když dostane 2-3 rány a je jak beránek. Já bych to ráda skusila bez něj.Potřebuji docvičit také pevné vystavování. MMO má i krev slídiče... Teď nacvičujeme aport. Když to půjde, ráda bych šla na PZ nebo VZ, LZ. Zajímalo by mnľ co si myslíte o té elektrice.
Moc ďekuju a přeju hezký den.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Čtvrtek, Červen 27 2013, 11:51 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  k tomu obojku:
  Ano, "elektrika" funguje. Ale má svá ALE a těch je více, než dost. Špatně použitá a máte psa, který jde po výstřelu k noze a už jej od nohy nedostanete. Pes, který nemá poslušnost, tak sice s elektrikou chodí jako nejposlušnější pes, ale bez ní je zase ředitelem zeměkoule. A bez elektriky se pak poslušnost ještě zhorší i tam, kde pes normálně dobře poslouchal. Tvrdím, že použití elektriky má význam jen u psa, u kterého je dobrá poslušnost a tam se psovi jen připomene, že musí poslechnout i ve vzdálenosti. Ten pes musí vědět, že ten impulz je ode mne. On totiž často opravdu ve vzdálenosti 100 metrů od vás tu píšťalku v plné rychlosti a v zaujetí pro práci objektivně neslyší. S elektrikou jen velmi opatrně a chce to spoustu zkušeností. Rádci mají pravdu, že stačí dvě až tři rány. Ano, stačí. Ale často k tomu, že si psa dokonale pokazíte.
  Já elektriku někdy psovi (ale jen svému, cizímu nikdy, má to své důvody), na krk připnu, ale já osobně využívám jen zvuk, takže psovi jen pípnu zvukový signál a to mu stačí, aby poslechl. Ale když mohu, tak se obojku vyhýbám.
  Když pes poslouchá proto, že vás má rád a proto, že chce poslechnout, je to nejspolehlivější způsob přivolání.
  Jeden známý u svého loveckého psa používal elektriku a řekl mně, že když jde se svým psem on, tak stačí psovi nastavit stupnici na 50%, ale když s jeho psem jde jeho manželka, tak ta musí mít nastavenou plnou hodnotu.
  Zdraví Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka