1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Německý ovčák si neumí hrát s ostatními psy
  • Tags
    Tags
    View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Německý ovčák si neumí hrát s ostatními psy

Ludmila (Host) v Sobota, Duben 11 2015, 09:59
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Mám čtyřletého německého ovčáka. Není kastrovaný. Od štěněte jsem se mu intenzivně věnovala. Trénovala jsem s ním základní povely pomocí pozitivních metod výchovy (pochvala, pamlsky, hra) a dodržovala jsem zásady postavení ve smečce (např. že páníček jí první, pak teprve dostává krmení pes, pán jde první dveřmi, pak teprve pes... sedačka je pro páníčka, ne pro psa, ten má pelech apod.). Celkem úspěšně jsem k podobným zásadám přiměla i přítele, takže pes měl jednotný přístup ve výchově od nás obou. Jako štěně jsem se snažila, aby se často setkával s jinými psy a naučil se v jejich společnosti chovat. Mé úsilí ale postupně ztroskotávalo na tom, že jak rostl do dospělého psa, tak se jeho velikosti obávala většina ostatních pejskařů, které jsme na svých procházkách nebo výletech potkali. Venčím ho bez vodítka. Perfektně zvládáme přivolání od psů i od koček. Když vidím někoho přicházet se psem, tak si ho zavolám, přidržím za obojek a hned, jak kolem nás projdou, tak ho pustím, ukážu prstem směrem dopředu a jdeme dál.
V poslední době se ale začal chovat dost dominantně (agresivně). Nejsem si jistá, zda ho můžu nechat pohrát s jiným psem, pokud se náhodou zadaří, že o to jiný majitel stojí... Téměř vždy k psům přistupuje naježený na hřbetě a snaží se jim ukázat svou dominanci, ocas nahoru, strnulé pohyby, hlavu pokládá jinému psovi na hřbet, případně si ho i přidrží packou... většině psů se to samozřejmě nelíbí, tak zavrčí a on zase na ně. Už se i stalo, že na něj jiný sebevědomý pes vycenil zuby a pustili se do sebe... nepokousali se, ale "tancovali" kolem sebe. Moje reakce byla přivolat psa velmi hlasitým a hlubokým hlasem k sobě, což poprvé zabralo, ale když se s tím stejným psem (po několika desítkách minut společné procházky, kdy už se zdálo, že budou psi spolu vycházet v pohodě), tak se do sebe pustili zase a odvolání už trvalo o hodně déle (musela jsem dupnout nohou do země, zařvat asi dvakrát nebo třikrát, aby se milostpán uráčil přijít)... Dnes ráno k nám na procházce přiběhla submisivní mladá fenka a z její řeči těla bylo naprosto zřejmé, že si chce hrát, a on udělal zase to stejné... naježit, na hřbet packu a ta už je kvikla a vystrašeně odběhla k majiteli. Já psa seřvala, uvázala na vodítko a šla se omluvit. Pak jsem ignorovala veškeré jeho konejšivé snahy olíznout mě, natlačit se ke mně na pohlazení, prostě jsem od něj odvracela zrak a přehlížela ho. Zbytek vycházky byl za trest na vodítku.
Myslím, že ho málo socializuji. Žijeme v Irsku a tady cvičáky nevedou, takže jedinou šancí jsou ti ochotní pejskaři na procházkách, kteří se nebojí velkého psa a nechají svého pejska si s ním hrát.
Také si občas pokusí vydobýt vyšší postavení ve smečce. Máme 14 měsíčního kluka, na kterého je moc hodný a vše probíhá dobře, ale zřejmě cítí změnu v mém chování ze sebevědomé nekompromisní paničky, která se věnovala jen jemu, trávila s ním aktivně 2 a více hodin denně venku, hrála si s ním... na starostlivou, vytíženou maminku, která psa sice sebou stále bere ven na procházky, takže je venku taky skoro 2 hodiny denně, ale už to není jeden na jednoho, házení klacků, procvičování povelů... zkrátka intenzita klesá s kočárkem přede mnou.
Chystáme se do ČR. Určitě bych chtěla s pejskem začít chodit na cvičák... ne kvůli trénování poslušnosti, ale právě kvůli setkávání se s ostatními psy. Myslíte, že by to mohlo pomoci vyřešit náš problém. Nebo dělám někde jinde chybu?
0 odpovědí Add Yours
  • Zatím bez odpovědi
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka