1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Napadání velkých psů
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Napadání velkých psů

Tereza (Host) v Čtvrtek, Únor 13 2014, 09:42
Dobrý den, máme border teriérku a jezevčíka. Oba k sobě skvělě přilnuli a chovají se teď jako smečka. Problém je v tom že, společeně napadají psi (malé, ale hlavně velké).. Oba trpí napoleonským komplexem.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Pátek, Únor 14 2014, 10:32 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  věta, že "...pes trpí napoleonským komplexem..." je prostě nesmysl. Komplexy trpí člověk, komplex je složitější projev činnosti nervové soustavy u člověka. Souvisí to s tím, že člověk prožívá minulost, pamatuje si situace v minulosti, hodnotí je, hodnotí své chování v těchto situacích, porovnává se s ostatními, porovnává, jak tyto situace řešili jiní, zda úspěšněji, pamatuje si svoje chyby, často jim dává větší váhu, než svým úspěchům.
  .
  Toto složité chování u psa nehledejte. Váš pes žádným komplexem netrpí. Váš pes pouze neposlouchá, ve dvojici Vy a váš pes se váš pes stal tím, kdo činí rozhodovací procesy. Tato výsada psu nepřísluší, i jemu jeho chování vadí, ale neumí v dané situaci použít jiný vzoreček chování, protože jste jej to nenaučili.
  Je to po většině důsledek toho, že psy neustále vlečeme (ať jdou směrem k nám, nebo od nás) na Flexi šňůře. Jak pohodlné, ale jaký výchovný nesmysl ! Soustavný tah za vodítkem za obojek pes přestane vnímat a když cvakne brzda, tak nemůže jít dál. Dál jít nemůže ne proto, že nesmí, ale proto, že jej zabrzdila Flexina. Tím odtrháváme psa od reality, škubající flexina se stává nedílnou součástí života psa, pes ji nevnímá, ale hlavně jej flexina neučí chování a správné řešení situací, se kterými se stkává ve světě lidí.
  .
  Samožřejmě, že vše je v rukou člověka, majitele psa. Pokud psa při útoku na jiného psa okřikujete, tak z jeho pohledu mu pomáháte v útoku na jiného psa. Pokud pes útočí a vy jej při tom hladíte (= z pohledu člověka jej zklidňujete), tak z pohledu psa jeho útok schvalujete.
  Postup při odstranění útoků na jiné psy je nad rámec textu tohoto článku, je to odborná přáce, je třeba psa odnaučit útočit na jiné psy a pak jej naučit chovat se k nim nevšímavě. Je to budování kontaktu psa na človělka, o poslušnosti, o výuce správných vzorečků chování v situacích, kterým pes nerozumí.
  .
  Na závěr jen malá poznámka. Před mnoha desítkami let, v minulém století, kdy žila většina lidí na vesnici, a měli doma hospodářství, tak v každém domku byl pes. Stávalo se, že nějaký pes utekl, určitý počet psů se po vesnici potuloval (to ještě byly vesnice bez vodovodu, bez kanalizace, na vesnici bylo jedno, dvě auta a cesta do okresního města byla velká daleká cesta), ale ti psi, i když doma na svém dvoře "byli zlí", venku se většinou dokázali spolu snést. To, jak se chovají nyní k sobě psi je výsledek našeho výchovného působení, našeho učení chování psa v situacích.
  .
  Nejjednodušší řešení problému je jej pojmenovat nějakým odborným názvem a pak už to má jméno, je vědecké a my se zbavujeme odpovědnosti hledat řešení. Je to jako ve školách. Když jsem já chodil do základky, tak nikdo nebyl DIS. Prostě neuměl zpívat, nebo neuměl kotrmelec, tak měl trojku (z těchto předmětů se mepropadalo), když neuměl dějepis, tak měl čtverku, ale ze základních předmětů čeština, matematika, fyzika, chemie, biologie se normálně propadalo. Dnes stačí přinést potvrzení, že dítě je dislogik a musí mít z matematiky na základě toho nejhůř dvojku, i když neví, kolik je jedna a jedna. Za chvíli budou všichni dischodici, dismyslici, dispravici, .... až se dopracujeme ke kategorii disškolik. To bude ten, co nemá rád školu a toho v první třídě zapíší a v deváté si přijde na konci roku pro všech devět vysvědčení a budou tam samé jedničky.
  .
  Vaše psy lze správnému chování naučit, je to však odborná dovednost. Nelze ji popsat na pár stránkách textu, není to o neochotě sdělovat výchovné postupy. Zavolejte na naše číslo 773 698 345 a nebo nám na sebe pošlete váš telefon a můžeme to spolu probrat.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka