1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Naučit psa dělat potřebu na podložku, ne vedle ní
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Naučit psa dělat potřebu na podložku, ne vedle ní

Kateřina (Host) v Sobota, Únor 15 2014, 08:19
Dobrý den, s přítelem jsme si pořídili pejska 6ti týdenní štěně Brabantíka. Bohužel denno denně řešíme stejný problém - po příchodu ze zaměstnání otevřeme dveře od koupelny kde v době naší nepřítomnosti tráví čas a vždy najdeme to samé - výkaly roznesené všude, na podlaze, na dveřích, na zdech....samozřejmě vše vedle podložky. Po pořízení pejska jsme cca 3 týdny bydleli v bytě, kde jsme ho nechávali v ložnici, tam s tímto nebyl problém, během tří dnů se naučil chodit na podložky a potřebu konal tam. Ale po nastěhování do domku se to změnilo a bohužel jej to nemůžeme odnaučit. Máte nějaké vysvětlení, co ho k tomu vede? Popřípadě radu, jak ho to odnaučit? Je vždy potrestán, pokud jsme doma venčíme ho na zahradě cca každou hodinu a půl, sám si také umí říct stoupnutím ke dveřím a štěkotem. Po radě s chovatelkou jsme se shodly na tom,že tyto věci pravděpodobně dělá naschvál a poradila mi ho zavřít do klece - na což nemám srdce. Vysvětluji si to tím že v bytě se necítil tak opuštěný, slyšel výtah, hlasy lidí... Předem děkuji za případnou reakci Kateřina
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 08:19 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  zásadní chyba je učit psa doma na podložku. Takovou blbost musel někdo vymyslet přímo hlavou, ničím jiným se takový nesmysl vymyslet nedá.
  Pes si udělá z bytu záchod a jak je starší, tak si podložku zvětší na celý byt.
  Je až s podivem, jak se takový blud šíří mezi majiteli psů. No, ono naučit štěně na podložku je totiž snadné, ale pak jsou před vámi dva kroky:
  1. odnaučit na podložku a 2. naučit venku.
  To je jako, když chcete pokoj vymalovat na bílo, ale napřed jej vymalujete na černo, protože na zdech jsou špinavé šmouhy a tyto šmouhy se černou barvou přece snadno zakryjí. A pak teprve začnete stěny natírat na bílo. To je stejný nesmysl, jako ta podložka, ale nesmysl s barvami každý pochopí, s pochopením nesmyslnosti podložky je to těžší.
  Pro psa je podložka pohodlnější a později koná často potřebu až doma, i po velké vycházce. A majitel psa je v pasti.
  Vy psa nyní zavíráte do koupelny (=vězení) a výsledkem je pokálená koupelna, špinavý, vystresovaný pes, který nechápe, proč je zavřený.
  Rady vaší chovatelky se evidentně míjejí účinkem. Nechť vám přestane radit a předvede, jak pomocí svých rad u vašeho psa dosáhne očekávaný výsledek. Odhaduji úšpěšnost na nula procent.
  Vyjmenoval jsem vám závady vašeho postupu, to je snadné, ale je to první malý krůček k nápravě. Jak udělat nápravu není na jednoduchou radu, je to odborná práce, interaktivní postup, vyžadující značné zkušenosti, zejména ve vašem případě, kdy se k vašemu problému pravděpodobně ještě přidružilo budování kontaktu psa s majitelem, poslušnost (poslušný pes, který respektuje postavení člověka v domácnosti, neznečisťuje vrozeně jeho majetek).
  Nejlepší by bylo si zavolat a probrat vše po telefonu. Pošlete nám na sebe prosím váš telefon, a my se vám ozveme, nebo zavolejte na naše číslo 773 698 345.
  .
  Pokud psa za znečišťování bytu trestáte, tak to je největší chyba, kterou jste mohli udělat. Pes si neumí váš hněv spojit se znečištěným bytem, váš příchod jej stresuje a pokud by třeba náhodou nic neudělal po celou dobu vaší nepřítomnosti, tak váš příchod určitě způsobí, že se strachem z toho, co bude, po....
  .
  A na závěr, svět psů má jiné emoce, než svět lidí. Přisuzovat psům lidské myšlení a chování, je nesprávné. Pes neumí dělat naschvály. Chování psa je situační, tedy reaguje jen na situci, ve které se nachází nyní, nikoliv na to, co bylo v minulosti. Když je hladový a přijde k misce, plné masa, kterou pojídá jiný pes, tak se o to maso popere. Pokud přijde k misce, která je prázdná a nad ní stojí olizující se pes, který právě polyká poslední sousto, nereaguje, není oč se prát, on to chápe (na rozdíl od člověka, který vzkřikne - " Tys mně to snědl ! ").
  Tady se liší lidské a psí chápání sousledností a návazností událostí.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
  .
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka