1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
  • Tags
    Tags
    View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Přivolání

Eva Poláchová (Host) v Neděle, Květen 04 2014, 10:08
Dobrý den!
Právě jsem přišla ze cvičáku s naší devítiměsíční border kolií. Chodíme tam už dva měsíce s výjimkou doby kdy poprvé hárala. Umí základní cviky, ale stále a stále nepřibíhá na přivolání. Instruktor mi řekl, že spolu máme špatnou vazbu, nebo že jsem jí fyzicky ublížila.
Vzali jsme si ji asi pětiměsíční, našli jsme ji na samotě uvázanou u boudy. Byla poslední z vrhu a nikdo ji nechtěl, že se bojí. Když jsme k ní poprvé přišli, počůrala se strachy, doma zalezla pod skříň a když jsme ji chtěli pohladit, kousala.
Opravdu se bála všeho, cizích lidí, aut, cizích psů.... hned po očkování jsem ji začala brát do města, do auta, do autobusu, pouštěla jsem ji mezi bezkonfliktní psy.
Dneska se bez problémů hrne do autobusu, až na malé výjimky se chce s každým kamarádit, hraje si se psy. Když zpočátku nechtěla nikam chodit, poponesla jsem ji, pak trhla vodítkem - ano párkrát(asi 3x) jsem ji za sebou táhla . V lese ji pouštím navolno - ale ani když nejsou nikde poblíž jiní psi na hraní - nepřibíhá na zavolání. Když se jí schovám , po chvilce přiběhne, z bezpečné vzdálenosti nakoukne kde jsem, nebo proběhne kolem a zase jde čichat něco zajímavějšího. Nereaguje ani na buřta, ani na hračku. Pokud ji odchytím, chytnu ji zezadu za krk a zatřesu s ní, když náhodou přiběhne sama, málem ji celou olížu, jak jsem šťastná. Netuším jestli trhnutí vodítkem, nebo zatřesení je hrubé zacházení, ale jak jinak pozná, že se mi nelíbí co dělá? Nevím také jestli máme špatnou vazbu, doma se mnou chodí málem i na záchod, když jdu ven s jiným psem (máme ještě jezevčíka), prý celou dobu sedí u dveří a kňučí. Právě teď si mi lehla k nohám a spí - kdybych přešla do jiné místnosti- táhne se za mnou jako ocásek.
V podstatě už s ní venku necvičím nic jiného než přivolání - přijde mi to jako nejvíc zásadní. Pokud je na stopovačce - přibíhá , jakmile je navolno - konec. Cvičím s ní denně asi 5min, kromě hraní a tahání se o aport a výsledek stále stejný.Prosím, poraďte mi, co dělám špatně, nebo popište nějaké své zkušenosti, vyzkouším každou rozumnou metodu. Děkuji.
0 odpovědí Add Yours
  • Zatím bez odpovědi
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka