1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Pes demoluje byt.
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Pes demoluje byt.

Michaela Poništová (Host) v Sobota, Únor 15 2014, 08:17
Dobrý den,

máme ročního ridgebacka, který ze začátku nebýval téměř vůbec sám. Teď dělá scény, jako kdybychom ho tahali z kůže, když odejdeme. Pak se na chvíli uklidní, protože jde zřejmě hledat, s čím si pohraje (podotýkám hračky to nejsou). Po návratu domů, nás vítá přikrčený s pohledem říkajícím "prosím odpusťte mi ten binec" a ustrašeným kňouráním. Přitom jsme ho nikdy nebili, ať jsme byli sebevíc naštvaní. Posílali jsme ho na místo a nevšímali si ho, musel tam být dokud jsme neuklidili a neuklidnili trochu i sebe.
Můj dotaz směřuje zejména k chování po vstupu do bytu. Zda ho mám vítat, být na něj milá, aby se nebál, čímž mu ovšem ukážu, že to, co provedl je v pořádku. Nebo být chladná, pokárat ho a nechat ho na místě.
Pro větší orientaci, cvičák jsme vynechali. Pro mne to nemělo smysl nechat si tam urvat ruku, kvůli radám, jaké mám udělat gesto a příkazu nakoupit tunu pamlsků, aby se pejsek vůbec naučil vnímat. Cvičila jsem s ním sama, nemohu říct, že správně, ale na začátečníka jsem byla s výsledkem spokojena. Ano, pejsek není ještě pořádně vychovaný, ale pořád na tom pracujeme. Již umí sednout i když mne nevidí, doba, po kterou zůstane sedět se také pomalu prodlužuje. Na volno zná smysl slova ke mně, i když ne vždy se mu zatím chce a u nohy chodí také pořád delší dobu, at už na volno či na vodítku. Zůstaň také zdokonalujeme.

V tomto ohledu se chci ještě zeptat, zda mám brát ohledy na jeho temperament a "pubertu", nebo jsou to pouze fámy, kterými si lidé omlouvají svůj neúspěch.
Pejskovi neslezli varlátka, může to mít také nějaký vliv na jeho psychiku?
Děkuji za názor, rady, tipy, připomínky.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 10:48 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  váš dotaz má celkem hlavu a patu, dá se z něj celkem dobře po jednom přečtení najít, kde je chyba. Jak ji ale odsztranit, bude obtížnější.
  Na váš dotaz "Co mám dělat když vstoupím do bytu", je jediná odpověď: Teď už nemůžete dělat nic, protože pes neumí vyše chování při vstupu do bytu spojit s tím, co provedl v minulosti (před pěti vteřinami).
  Váš dotaz musí znít jinak: "Co mám dělat, aby k tomuto chování psa nedocházelo?".
  .
  Tak předně, když přijdete do zdemolovaného bytu, tak se na svého psa zlobíte, hněváte, chováte se odměřeně, on se raduje z vašeho příchodu a nerozumí, proč se neradujete také. Prostě ten hněv je ve vaší hlavě a váš pes to vnímá. On se nekrčí za to, že něco provedl, on se krčí před vaším hněvem, ktrému nerozumí, který neumí vypnout, snaží se jej vypnout podřízeným chováním, ale to nepomáhá.
  Váš pes rozhodně nesděluje "prosím, odpusťte mi ten binec", váš pes se ustrašeným kňouráním snaží vypnout váš hněv. Vy svým chováním svého psa stresujete, a to hodně moc, tolik, že si to ani neumíte představit. Vezměte dítě, které necháte samotné doma, ono za dopoledne udělá padesát věcí a vy přijdete domů, budete se chovat přísně a odměřeně a budete po dítěti chtít, aby si vaše přísné, odměřené chování spojilo s jednoui jedinopu věcí, aniž byste mu dokázali sdělit s kterou, tedy, co udělalo špatně. Buďte si jisti, že vašemu psu nedokážete sdělit, co udělal špatně.
  Pes nerozumí slovům. Pokud chápete, že dítěti nelze odměřeným chováním cokoliv sdělit, tak o to víc to nelze takto sdělit vašemu psu.
  .
  Píši to neustále dokola. Neučme psa povely. to je neúčelné nedůvodné drilování povelů, pes nechápe, proč má opakovaně sedat a lehat. Vychovávejte jej, učte jej vzorečky chování, kterými bude řešit situiace, se kterými se setká v životě lidí, protože on našim pravidlům, kterými se musí řídit nerozumí, není mu to vrozeno. Jak? No to je ta odbornost. Spoustu věcí děláte špatně a výsledkem je vystresovaný pes. Pes může být vystresovaný vaším chováním mnohem více, než když jej občas plácnete po zdku v okamžiku, kdy dělé něco nesprávně (má hlavu v odpadkovém koši). To, co děláte při vašem příchodu, je psychický nátlak, se kterým se váš pes neumí vypořádat.
  .
  Jak docílit toho, aby pes nedemoloval byt a nevyváděl vždy, když odcházíte, není jednoduché. Umíme vám pomoci a poradit, jak na to, umíme se zárukou výsledku váš problém odstranit. Zavolejte nám na naše číslo 773 698 345, nebo nám na vás pošlete váš telefon a my se vám ozveme.
  .
  Věo, co co jsem popsal, že je špatně, určitě neděláte psovi schválně, neděláte mu to ze zlé vůle, z vašeho dotazu je zřejmé, že chcet problém řešit, ale nevíte jak. Víte, že to, jak problém řešítte, není správné.
  S nápravou se musí začít jinak a úplně jinde, tedy od začátku, Musíte psa zklidnit, vybudovat vyvážený vztah, ve kterém pes je pes a vy jste pro vašeho psa tím, koho chce ve vás vidět tak, aby vás mohl respektovat, aby vás chtěl poslouchat.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka