1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Pes honí zvěř
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Pes honí zvěř

Dan (Host) v Neděle, Březen 24 2013, 08:11
Dobrý den mám fenku NO budou jí 2roky a mám problém s přivoláním a štěkáním na lidi. bydlím na samotě .když jdu sní na procházku tak když uvidí něco nebo někoho tak se za ním rozběhne a štěká na něj , když sní jdu do města a pustím ji v parku kde chodí lidi tak k nim přiběhne občucháje a pak je v pohodě a ještě bych potřeboval poradit jak mám odnaučit fenu aby neběhala za slepicema nebo jza zveří
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Neděle, Březen 24 2013, 08:14 · Skrýt · #1
  .
  Dobrý den,
  váš problém se jmenuje poslušnost, kontakt a vazba psa na člověka, klidy, ustavení hierarchie ve skupině (kdo řídí a kdo poslouchá).
  Dá se to shrnout do jenoho slova - Výchova.
  Výchovu nezaměňujme se slovem Výcvik. Výcvik je dril, naučíte psa pár povelů, nebo jiných dovedností (pes umí na povel oběhnout keř, ....). Výcvik a výchova je úplně něco jiného.
  .
  K vašemu dotazu:
  Váš pes už dva roky žije ve světě, kde se naučil vzorečky chování v určitých situacích:
  - nemusí přijít na zavolání (jak příjemné, moct si dělat, co chci),
  - loví bez vašeho dovolení.
  - štěká na lidi. (beztrestně útočí na kohokoliv, v divoké přírodě zavrčení, či zaštěkání na silnějšího je považován za útok a následuje automaticky výhružný postoj, zavrčení, pak kousnutí, nebo usmrcení).
  Zkuste v lidské společnosti zaútočit na silnějšího, a uvidíte, co se stane (vynadejte policistovi, uvidíte, co bude následovat ....). Polituje vás někdo? Ne. Dokonce ani noviny, ani televize.
  A když pes neposlechne když jej za to, nedejbože okřiknete, už na vás volají policii, že týráte zvířata. Prostě úplně nenormální situace. Říká se tomu pozitivní diskriminace.
  .
  Toto jsou všechno věci, které se jistě pokoušíte odstranit, ale soudě podle vašeho dotazu, po dva roky bezúspěšně. Jde o odstranění problémů, které zvládne jen kynolog se zkušenostmi.
  Vašeho psa je třeba nejprve vidět, pak se teprve dají dávat rady. Radit po emailu, jak "opravovat" vašeho psa je složitější problém, než po emailu radit, jak opravit nepojízdné auto.
  .
  Nicméně, můžete mně zavolat na moje číslo 773 698 345, nebo mně na sebe pošlete váš telefon, já vám zavolám a můžeme to zkusit probrat podrobněji.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka