1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Pes kňučí

eva (Host) v Neděle, Leden 27 2013, 05:36
Dobrý den.

Máme psa, anglický kokršpaněl, modrý bělouš, letos v červenci 4 roky.
Bydlíme v panelákovém bytě, má své místo, využíváme pro to klec, ale má i své místo v bytě, je naučený zůstat jen v kuchyni a chodbě, nechodit do obýváku a ložnice.
Problém je v tom, že nám knučí a my nevímem, kde jsme udělali chybu, na cvičák jsme nechodili. Knučí když někdo zazvoní, to se může zbláznit, kňučí, když vidí jedny nebo druhé prarodiče, kňučí, když se začneme oblékat a chceme jít ven, nebo když cítí pach hárající fenky. Když jsme nuceni ho zavřít do klece, po nějaké době začne kňučet, pouštíme ho, až když přestane. Teď jsme se dozvěděli od sousedů, že začal kňučet, i když ho musíme nechat doma. Podotýkám jsem 2 roky na mateřské dovolené, je se mnou pořád a když jdeme ven, brávám ho co možná nejvíc s sebou. Když musíme jet autobusem, vidí přijet autobus, začne kňučet, až je to nepříjemné a nejraději by se vecpal první dovnitř. Pak v klidu lehne a vozí se. Ale nastoupit může, až dostane povel. Cestoval rád od malička, ale teď je dospělý a je to spíš ostuda, když se přidaly ty hlasité projevy... Máte nějakou radu, jak ho to o dnaučit? Nebo kde jsme udělaly chybu?
Děkuji za odpověď.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Úterý, Únor 05 2013, 09:58 · Skrýt · #1
  Dobrý den,

  kňučení, vytí a štěkání psa v nepřítomnosti majitele spolu s ničením věcí v bytě v nepřítomnosti majitele, a podobné projevy, jsou vždy největším problémem, se kterým se výcvikář při nápravě chování setká.
  Z mé zkušenosti mohu uvést případy, kdy pes přestal kňučet mně, přestal kňučet, když jsem byl u majitele a spolu jsme z bytu odešli, ale když odešel majitel z bytu sám, tak pes opět kňučel. Zde bylo prokázáno, že kňučení je jasně ve vazbě pouze na pánečka. První krok k nápravě v tomto případě byl, že majitel konečně vzal tuto skutečnost na vědomí a byl ochoten začít hledat chybu u sebe. Zde bylo příčinou nesprávné chování majitelů, kteří svému psu věnovali přemíru pozornosti, lásky a péče a pes jim nic z toho neopětoval. Nebyl za to vděčný tím, že byl ochoten zůstávát sám doma, ale naopak, tuto přemíru péče považoval za standard a pokud tento standard zmizel, pes si jej vynucoval.

  K Vašemu dotazu:
  Podle toho, co píšete, jste viditelnou chybu neudělali, nicméně, někde z vaší strany chyba byla. Domnívám se, že je v tom, že jste psovi hodně dávali, on vám nemusel nic vracet. On si na vás zvykl jen požadovat, on se nenaučil nic dávat. Možných příčin je však celá řada a způsobů nápravy je také více.
  Umím vám pomoci, ale bez toho, že bych viděl psa, jsem schopen dát jen tyto obecné rady. Můžete mně zavolat a probereme váš problém podrobněji po telefonu.

  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka