1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Pes odmítá dítě
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Pes odmítá dítě

Lenka (Host) v Pátek, Listopad 01 2013, 09:21
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli by šel změnit přístup pejska k malému dítěti. Pejska máme už osm let, před deseti měsíci se nám narodilo miminko. Trochu jsme tušili, že by to mohl být problém, pejsem nikdy děti rád neměl, nikdy žádné nekousl, ale pokud se dítě k pejskovi přiblíží začne vrčet a popř. vyjede a "vyštěká".
Než jsme si miminko přinesli z porodnice domů, poslali jsme pejskovi dětské oblečení co mělo dítě na sobě a i moji noční košili, která byla načichlá mnou i dítětem dohromady, udělali jsme cestou domů seznámení na neutrální půdě.
Pokud bylo dítě "ležák" nic se nedělo, pejsek byl většinu času zalezlý na svém místě(v ložnici pod postelí), ale od té doby, co se dítě začalo pohybovat, je pejsek značně nervózní. Dítě pejsek samozřemě zajímá a nabírá při lezení jeho směr. Ze začátku jsme čekali co se bude dít a pod dohledem, jsme tomu nechávali volný průběh. Ale po neustálém pejskově odmítavém postoji, dítěti opakujeme, ať k pejskovi nechodí(to se ale nevzdává),peska za chování nechceme trestat a když na dítě vyjede, jdu k ní a pohladím jí,řeknu "hodná Tína, nesmí". A taky od té doby co dítě začalo lézt, pejsek nechce opustit společné prostory a naopak se mě drží co nejblíž.
Jediný pozitivní přístup pejsek k dítěti má, když něco jí. To je v tu chvíli jeho největší kamarádka.. Příjde snaží se mu pamlsek vzít(vždy jemně a nenásilně), ale jakmile je dojezeno, je po kamarádství. Stačí aby se dítě na pejska podívalo, a pesek buďto otočí hlavu jinam, nebo začne jemně vrčet.
Podotýkám, že žijeme v bytě a pejska nemůžeme poslat ven. Je to fenečka, která nikdy neměla štěňátka, dítě ja chlapeček. Je pravda, že pejsek je většinou ve společnosti mě a dítěta páníček je hodně v práci. Musím přiznat, že se pejskovi nevěnuji tolik co dříve, ale snažím se.. Jinak abychom pejska nezavízali do jiné místnosti a neseparovali ho násilím, pořídili jsme synovi ohrádku, když nemám čas sledovat oba najednou.
Byla bych vděčná za odpověď, jestli je možnost nějak třeba společnou hrou naučit psa a dítě k lepší synchronizaci..
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 04:17 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  všechno, co jste tak složitě dělali a organizovali, tak to byly pouze nefungující a k ničemu nevedoucí "babské povídačky". Celé vaše chování "...poslali jsme domů oblečení ... seznámení na neutrální půdě .. " vašeho psa zmátlo a znejistělo, namísto toho, abyste nic neřešili (pes bude kopírovat vaše chování), tak jste vyhháísili - z pohledu očí vašeho psa stav paniky, nouze a nejvyššího ohrožení. Pes si vaši paniku, nedůvěru, které nerozuměl, vaši nejistoto, vaše obavy a váš strach spojil s vaším dítětem a vy jste se dostali do začarovaného kruhu a všichni měli strach ze všeho a ze všech. Takhle se to nedá dělat.
  .
  Psa v žádném případě netrestejte, ani se nesnažte o násilné sbližování psa s dítětem, pokud se navzájem odmítají. Na to se musí úplně jinak a my vás umíme se zárukou výsledku naučit jak.
  .
  Vy máte obavu, aby se něco nestalo a pes nerozumí vaší obavě a je z ní zmaten. Bohužel pes nerozumí lidské řeč. Já však moc dobře rozumím tomu, co děláte: snažíte se psovi sdělit, že může vašemu dítěti důvěřovat, chtěli byste, aby si spolu hezky hráli. Pokud se vám to nepodaří o hodně ochudíte jak své dítě, tak svého psa. Kontakt dítěte se psem přinese vašemu dítěti mnoho nových poznatků a vjemů. Naopak neustálým odstrkováním dítěte od psa a psa od dítětě všechny ochuzujete, a k tomu je vaše chování navíc stresujícím faktorem jek pro psa, tak pro dítě, tak i pro vás.
  .
  My máme vypracovanou metodiku, jak psa naučit, aby se naučil i složitější vzorečky chování, než je prosté provádění cviků sedni, lehni, zůstaň, umíme vás naučit takovou formu komunikace s vaším psem, že mu pak budete schopná dokázat vysvětlit a tak složitou věc, jsk se má chovat k vašemu dítěti.
  .
  Už jsme měli případ šestileté fenky russel teriéra, která byla navíc hluchá a lovila devítiměsíční dvojčata. Majitelé bydleli v jednoprostorovém rodinném domku, v Open Space, takže nebylo jak psa a dvojčata oddělit. Problém s kontaktem k dětem jsme vyřešili a navíc jsme dokázali hluchou fenku ještě naučit poslušnosti.
  .
  Nedávno jsme řešili další podobný problém - fenka, 5-ti letý kříženec pitbula s vlčákem začal doslova lovit devitiměsíční mimino v momentě, kdy začalo samo lozit po bytě.
  Nyní (samozřejmě pouze za dohledu dospělých - žádného psa bych nikdy nenechal s dítětem o samotě), dítě po psovi lozí, a pes to vůbec neřeší, dokonce se mu to líbí. Pes má úplně jinde práh bolesti a když po něm leze mimino, nebo na něj šlápne, tak jej to nebolí, má podstatně pevnější stavbu kostry, šlach, svalů a kůže, než my, lidé.
  .
  Můžete nám zavolat na naše číslo 773 698 345, nebo nám na sebe pošlete telefon a můžeme se domluvit.
  .
  Váš problém umíme během krátké doby se zárukou výsledku vyřešit.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
  .
  .
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka