1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Pes po přestěhování štěká
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Pes po přestěhování štěká

Simona (Host) v Pondělí, Listopad 18 2013, 05:48
Dobrý den, přestěhovala jsem se do nového bytu a můj pes Jack Russel Teriér začal štěkat. I po třech měsících, co tu bydlíme ho to nepřešlo. Někdy je to lepší, ale někdy štěká a skučí celý den. Pohybu má dostatek...Sousedi už jsou z toho otrávení, mají malé děti a štěkání je ruší. Můžete mi prosím poradit co pomůže? Děkuji Simona
2 responses Add Yours
     
 • Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 08:32 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  dotaz je příliš stručný, neuvádíte hlavně věk vašeho psa, ani to, zda se vám nezměnil denní režim, nevím, jak vypadá poslušnost vašeho psa, nevím, jak vy na jeho štěkání reagujete, ... - bez těchto údajů se nedá dost dobře přesně odpovědět.
  .
  Štěkání doma v nepřítomnosti majitele patří k nejčastějším požadavkům na nápravu chování, které u nás řešíme. Pro majitele je tento problém velmi palčivý, je to horší, než všechny jiné formy neposlušnosti a problémy se souisedy dokáží hlavně narušit mezilidské vztahy v místě bydliště, což je na tom to nejhorší. A psa "dát pryč" - no to nikdo, kdo se psy meobchoduje na výdělek, svému psu neudělá. Ani já bych svého psa nikdy neprodal.
  .
  Máme vymyšleno několik různých postupů, které se dají použít, popřípadě jejich kombinace, ale to je na delší odbornou diskuzi a podrobné vysvětlení a je k tomu třeba jistá zkušenost, při nápravě je třeba postupovat velmi trpělivě a hlavně se musí umět včas rozpoznat, jestli to, co se zkouší, vede ke zlepšení.
  Už jsem několikrát dal velmi podrobný návod na odstranění štěkáníí, ale skoro nikdy to majiteli nezafungovalo, když jsem potom psa vzal k nám na hotel, tak jsem problém vyřešil za dva - tři týdny a to ještě včetně výchovy poslušnosti.
  .
  Opravdu to není o tom, že bych nechtěl poradit, ale jedná se interaktivní postup, který je třeba upravovat průběžně podle reakce psa, pokud se něco udělá nesprávně, pak se celé "kouzlo" pokazí a musí se začít znovu a jinak a od začátku.
  .
  Případů štěkání doma v nepřítomnosti máme velké množství a prakticky vždy jsme byli při řešení úspěšní.
  .
  Zkuste nám zavolat na naše číslo 773 698 345, nebo nám na sebe pošlete svůj telefon a třeba něco vymyslíme.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
 •  
 •  
  Odpověděl marcifialka v Čtvrtek, Srpen 21 2014, 02:53 · Skrýt · #2
  Dobrý den,můžete mi prosím poradit,mám 1,5 roku starého pudlíka,zvyklí v bytě,neštěkal,neknučel,prostě o něm nikdo neděděl,chodíme i na cvičiště od 3 měsíců.Měla jsem týden dovolené a od té doby,když jdu do práce o půl 6,tak štěká,knučí než dojdu ve 14 hod dom,tak mě vítá jak kdyby mě měsíc neviděl.Děkuji za odpověd.M Fialová
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka