1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Pes se nenechá ošetřit
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Pes se nenechá ošetřit

Věra (Host) v Úterý, Červen 25 2013, 01:02
Dobrý den,
prosím, poraďte mi, jak na 11 měsíčního hnědého pudlíka (trpaslík).
Nedá si ošetřit uši (je agresivní, cení zuby, mlátí sebou a seká kolem sebe).
Moc děkuji za odpověď.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Čtvrtek, Červen 27 2013, 11:47 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  pokud váš pes nestrpí manipulaci, tak je problém s poslušností. Váš pes skoro nic neváží a tak pro vás nebyl problém si splnění vašich pokynů na na vašem psovi vynunit silou (přemístění psa, odtažení pomocí vodítka, ...), ale pravděpodobně nemusel plnit vaše pokyny. Abych vysvětlil, co tím myslím, uvedu příklad: Malý pes skočí na křeslo, páneček řekne jdi dolů, pes to nevnímá, nesplní, tak páneček jde a psa dá jednoduše na zem. Pes po chvíli vyskočí zpět a páneček jej znovu dá na zem. A tak to jde stále dokola po celý život psa. Je to unavující, stresující pro všechny, pro psa, pro člověka. A pokud se ke svému psu takto chováme i v dalších situacích (dám povem a se psem jej vykonám sám), pes se naučí povely nejen neplnit, ale ani je nevnímat.
  .
  Když pak po něm něco doopravdy chcete, pes se odmítne podřídit, protože se nikdy podřizovat nemusel. A pokud po něm chcete něco, co mu vadí, naučí se na vás používat zuby. Tady pak na psa uz nikdo nemá, ani na malého.
  Ve vašem případě vám váš pes už vám nyní dává najevo, že poslouchat nebude a nestrpí od vás žádnou manipulaci. Pokud by váš pes měl padesát kilo, tak vás v tomto stavu, ve kterém je, pokouše a to dost vážně. Poslušnost není tak úplně jednoduchá věc, a váš problém je v poslušnosti.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka