1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Poraďtě jak naučit psa chodit na jedno místo na zahradě?
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Poraďtě jak naučit psa chodit na jedno místo na zahradě?

alena zátopková (Host) v Neděle, Únor 16 2014, 03:25
Dobrý den, máme 2 letého křížence a celé dva roky se snažíme, aby chodil vykonávat potřebu na jedno místo na zahradě. Máme malé děti, takže nechceme pokajděnou celou zahradu. Stále se nám to nedaří, vždycky mu vynadáme a zavřeme za trest do kotce, zdá se nám, že to chápe, protože jakmile vykoná někde potřebu, běží se hned před námi schovat do boudy. Také nám poslední dobou začal nosit exkrementy na rohožku. Pokaždé, když vykoná potřebu někde na zahradě, tak ho vememe a ukazujeme kam chceme, aby to dělal a dáváme pamlsek, ale marně. Prosím vás o radu jak to psa naučit, aby chodil jen na jedno místo na zahradě. Děkuji Zátopková
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Neděle, Únor 16 2014, 06:09 · Skrýt · #1
  .
  Dobrý den,
  .
  pes má teritoriální chování a své teritoriun si značkuje. Je to pudové chování a s tím nic neuděláte. Když si prolistujete některé z mých nejstarších článků, tak tam jsem na tento dotaz již jednou podrobně odpovídal.
  .
  Znám případ, kdy majitelka kokršpaněla, který byl jinak poměrně neposlušný, na své zahradě pěstovala skalku a spoustu květin a podařilo se jí dosáhnout toho, že pes, když se chtěl vyprázdnit, tak si šel k brance a ona jej vypustila udělat potřebu venku.
  Dá se, pokud budete dostatečně trpěliví, zakázat psovi třeba chodit do určité části zahrady, ale naučit jej vykonávat na zahradě potřebu na jednom místě, tak to tedy vážně pochybuji.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
  .
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka