1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Socializace staršího psa
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Socializace staršího psa

Kateřina Tuže (Host) v Čtvrtek, Únor 13 2014, 09:42
Dobrý den, dostal se mě do rukou kříženec labradora a retrívra. Byl to zahradní pes po kterém se toho moc nechtělo, nebyl venčen, vozen autem atd. Naučila jsem ho chodit pomalu na vodítku bez tahání, i jezdit autem v kufru, též jsem ho naučila chodit u nohy bez vodítka. Velice pěkně poslouchá bohužel více manžela než mě ale to je vcelku normální. Problém mám ale při vycházkách kdy potkáme jiného psa. můj pes reaguje tak že zalehne jako při lovu pak vystartuje a na psa se vrhne. Má rád děti, rodinu, štěňata i feny ale dospělé psy prostě nesnáší. Samozřejmě že si ho beru na vodítko v okamžiku kdy psa v dálce vidím ale když kolem procházíme chová se strašně. Mám škrtící obojek který mu před každou touto siatuací šoupnu až k uším a utáhnu, tudíž není ze psem tak těžká manupulace, jelikož ztratí sílu. Toto chování se mě ale prostě nelíbí navíc mám 3 děti a ráda bych chodila i s nimi ale někdy mám pocit že se pro ně v tomto okamžku stává hrozbou jelikož nic a nikoho nevnímá jen startuje. To samé dělá i když jdeme kolem plotu kde je nějaký pes. Než dojdu do školky a zpět musím psa několikrát seřezat, protože mě nic jiného nenapadá, jak mu vysvětlit že takto se chovat nemá. podotýkám že pes je venčen asi 3 měsíce, možná je to ještě brzo. A jsou mu 3,5 roku. Předem velice děkuji za odpověď Katka
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Čtvrtek, Únor 13 2014, 12:44 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  Váš problém patří k těm běžýnějším, které bez problémů umíme řešit, ale vyžaduje to zkušenost.
  Napíši aspoň několik rad, čeho se vyvarovat:
  .
  1. Nejdůležitější rada pro vás: Psa v této situaci zásadně netrestejte. Když psa seřežete, tak je to vždycky až poté, co se mu útok podařil. Po skončení útoku je pes ještě plný adrenalinu a vaše seřezání z tohoto důvodu nevnímá, nevadí mu. Ale hlavní důvod, proč jej neseřezat je v tom, že vašemu psu se útok podařil, byl v něm úspěšný, a vaše potrestání už bere jen jako očekávané riziko podnikání. Útok má pro něj evidentně vyší hodnotu, než vaše seřezání, takže příště do toho jde znovu.

  2. Pokud držíte osa na škrťáku, tak další chyba, jen zvyšujete agresivitu svého psa.

  3. Na situaci jsou dva pohledy. Pohled váš a pohled vašeho psa. Z vašeho pohledu pes ztratí sílu, z jeho pohledu má on stále větší sílu, než vy. A pokud jej silně zaškrtíte, znemožníte, nebo mu ztížíte dýchání, odeberete kyslík pouze jeho mozku a on tak může ztrácet trochu vědomí (= podle vás ztráta síly). Ale jeho svaly sílu neztratí, takže když mu zase pustíte kyslík, má sílu zpět. Takhle se psovi síla neodebírá. Násilím a škrcením rozhodně ne.

  4. V jedné větě píšete, že velice pěkně poslouchá, a kousek dál píšete, že se nedá odvolat od jiného psa a je na cizí psy agresívní. Když se nad tímto rozporem zamyslíte, tak váš pes neposlouchá, protože za poslušnost se považuje to, že pes poslechne vždy, ale zejména tehdy, když to potřebujete.

  5. Věta ve vašem dotazu "...socializace staršího psa..." vás vede vaše úvahy poněkud špatným směrem. Už jsme zde úspěšně napravili 10-ti letou fenku bordes kolie, která trhala psy tak, že ji prostě přestali zajímat.
  .
  Problém je třeba hledat v poslušnosti a ovladatelnosti. Jak toho docílit, tak to je to nejtěžší, opravdu, i kdybych napsal 100 stránkovou publikaci, tak vám to nepomůže. K odstranění tohoto nesprávného jednání je již potřeba mít určité zkušenosti. My vám um,íme váš problém u vašeho psa odstranit se 100%-tní zárukou výsledku.
  .
  Pro bližší informace nám můžete zavolat na náš telefon 773 609 345, nebo nám na sebe pošlete telefon a my se vám ozeveme.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka