1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna stará versus mladá
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

stará versus mladá

Denisa O.O. (Host) v Čtvrtek, Duben 25 2013, 08:22
Dobrý den, mám dvě kníračky. 13letou střední a rok a půl starou velkou..do roka té velké bylo vše v pohodě, občas se servaly,ale vždyse púo někloka dnes asmoty daly holky dohormady a ok.Po odhárání té velké- SK je kastrovaná- už toto nelze a holky musejí být oddělné. protože se rvou,,střední zavrčí, velká jí to vrátí a jdou do sebe..provokaterka je ta střední. Venku na vodítkách spolu být mohou,ale doma ne...mrzí mě to protože je to prolbematické s venčením a celkově...střední je hodně dominanntí a nechce ustoupit. Co s tím? Na cvičáku, kam chodím s velkou mi řekli, že jí jsem vůdce a musím si holky srovnat,,hm,ale jak? vycukat, polít voudo apod, mát je doma na vodítku nelze. Děkuji Denisa Kaliope a Kessy
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 02:23 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  první vaše chyba byla, že jste při první potyčce neřešili příčinu rvačky, ale odstraňovali jste pouze následky - "...po několika dnech samoty ..." - tím, že jste je oddělili. Po té rvačce by byly v ve stejné "pohodě" i bez té samoty, ony si jen vyříkaly názory a pak by jim to po stejnou dobu zase vydrželo.
  .
  Pokud chodíte na cvičák, měli by vám umět váš problém odstranit tam, byla by to pro ně být otázka stavovské cti. My dokážeme všem našim klientům všechny jejich problémy odstranit, naši klienti nemusejí chodit pro rady jinam. Toto prosím není výtka na vás, nás těší, když se na majitelé psů obracují a jsme rádi, když jim můžeme pomoci. Váš cvičák ale nezajímají evidentně vaše problémy, je zajímá jen vaše platba za odcvičenou hodinu bez ohledu na výsledek.
  .
  Rada, že jste vůdce a máte si holky srovnat je hezká. Správně jste položila otázku jak. K tomu jen drobnou poznámku: když dám někomu radu, tak také musím umět převézt, že má rada funguje a taky to vždycky předvedu, jinak taková rada postrádá smysl.
  Ještě poznámka k "radám". Pokud se psi již servali, tak toho bez zkušeností už mnoho nenapravíte. Určitě ne cukáním za vodítko. U nás se za vodítko zásadně necuká.
  .
  Kdyby se zakázalo cukání za vodítko, tak se 99% cvičáků musí zavřít.
  .
  Ale zpět k vašemu problému. Je tam velký věkový rozdíl, starší má vzhledem k věku vyšší postavení, mladší si vyšší postavení vynucuje, protože je silnější a obě feny se domnívají, že vedoucí úlohu by měly mít každá z nich a zatím se nedohodly, která z nich má pravdu. Toto není o tom, jestli jste vy vůdce, nebo nejste, ale je to o hierarchii ve skupině mezi těmi dvěma fenami samotnými. Starší fena už je patrně trochu nerudná, možná ji občas i něco bolí, mladší bude aktivnější, starší je kastrovaná, u mladší proběhla nedávno bouřlivá hormonální změna.
  .
  Pořídit ke stárnoucímu psu mladého psa, který je větší a silnější, pokud nemáte s výchovou psů dostatek zkušeností, je tak trochu tahání čerta za rohy, protože tam musí zákonitě jednou dojít ke změně pořadí ve skupině ve prospěch mladší. Pokud to majitel ví a dopředu s touto situací počítá, může konfliktům zabránit tak, že jim předejde. Ale u vás konflikty již propukly a vy jste pravděpodobně nezvolili správný postup na jejich utlumení.
  .
  Další problém jsou dvě feny v jedné skupině. Psi si spolu "vyříkají", kdo to řídí a ono to má nějakou dobu platnost, už se k tomu nevracejí. Ale u fen často dochází k neshodám v období každého hárání, kdy tyto neshody někdy končí šitím, ve výjimečném případě může dojít i k usmrcení.
  .
  Určitě váš problém umíme vyřešit tak, aby u vás byl mezi fenami klid po dobu vaší přítomnosti u nich. Zavolejte nám na naše číslo 773 698 345, nebo nám pošlete na sebe telefon a něco vymyslíme.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka