1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna strach ze zvuků
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

strach ze zvuků

Daniela (Host) v Úterý, Duben 30 2013, 08:25
Dobrý den, přečetla jsem si ve Vaší poradně podobný případ, jako máme my. Akorát, že naší fence (malý knirač bílý) už je 5let není štěně. Začaly jí tyto obtíže okolo 3 roku (do té doby byla bezproblémové štěně, narozené naší fence- ze 4 sourozenců) pravděpodobně se musela něčeho leknout(vysledovala jsem, že se bojí projíždějící motorky) a to jí pak zanechalo zážitek, že si podobné hlučné zvuky začala s tím spojovat.Nejdříve se začala schovávat(do sklepa, zalézat i na málo dostupná místa). Nejprve jsme tomu nerozuměli,proč to dělá a hledá úkryt.Pak jsme si všimli přičiny, že se bojí hlučných zvuků.Začala jsem jí venčit na vodítku ještě s dalšími dvěmi fenami (9 a l3 let)a na vodítku byla celkem v pohodě a hluku si nevšímala.Odpoutala pozornost a mě přišlo, že se cítí snad bezpečnější, dříve chodila na volno jako ostatní fenky . Jsou naučené běžné poslušnosti, přijít na zavolání atd.Nevěděla jsme si rady, dočela jsem se, že mám odpoutat pozornost,ale vždy to nešlo, byla úlně mimo a klepala se jako např.s příchodem Nového roku a s pouštěním rachejtlí a tím se to začalo stupňovat.Od té doby se bojí jakéhokoliv zvuku, zhoršuje se to.Radila jsem se o tom s naší veterinářkou už vloni na jaře. Ale nemají s tím žádné zkušenosti.Udělali ji krevní texty (mám výledky, které mohu zaslat emailem) bylo mi řečeno, že má hodně špatné jaterní testy a předepsali ji Silimarin.Konzulovala jsem to i po emailu s jiným veterinářem, který mi doporučil Immunovet,po kterém se začala zlepšovat,být opět hravá, ale pouze doma nebo pokud jí zase nevyděsí nějaký zvuk.Vše je takové dočasné jeden den lepší druhý den horší.Také mám zemřela její matka( bude to 5.měsíců),to asi taky moc k tomu nepřispívá.Poradíte mě prosím Vás jak jí mohu pomoci.Pokud je možná i osobní schůzka u Vás napište mi. Předem děkuji za odpověď.DD.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 01:37 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  s odstraňováním bázlivosti (a jejích následků, jako strachy, fobie, reakce na hluk, ...) máme spoustu zkušeností a zaručené výsledky, je to přímo naše specializace.
  .
  Odpověď se tak trochu dá najít ve vašem dotazu, jen váš závěr je nesprávný. Takže, pes se vrozeně ničeho nebojí. Váš pes se do tří let ničeho nebál. Pak se něčeho lekl a vy jste na to nesprávně reagovali a tím jeho bázlivost podpořili a upevnili, z vaší reakce na jeho chování váš pes udělal závěr, že bát se je správné chování, tím se problému vyhne a problém zmizí.
  Už z toho, co všechno jste pro to, aby se váš přestal bát, udělali, je vidět, že vás to velice trápí. Bohužel nic z toho nebylo uděláno správně. Njde totiž o to, co uděláte, ale jak to uděláte. Ve způsobu nápravy je ukryt správný klíč k řešení problému. Při nápravě se musí postupovat trpělivě a stále kontrolovat, zda se problém zhoršuje. Pokud nenastalo zlepšení, ihned vymyslet něco jiného, co pomůže. Je to proces interaktiví, je to o postupném zvyšování odolnosti vůči zátěži.
  Často se musí začít na úplně jiném konci, najít příčinu, ta totiž není v té motorce, nebo v čemkoliv jiném, a to odstarnit a pes se pak přestane bát.
  Návod na odstranění této poruchy chování dát nelze, umáme vám však se zárukou výslekdu komoci.
  .
  Zavolejte na náš telefon 773 698 345, nebo nám na sebe pošlete telefon a my se vám ozvem a můžeme se domluvit.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka