1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Tahání za ostatníma psama
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Tahání za ostatníma psama

Renata (Host) v Úterý, Říjen 30 2012, 03:00
Dobrý den, mám 10 měsíčního choďáka,již od 3 měsíců s ním navštěvuji cvičák,tam je všechno bez problému,se psama si tam hraje,lítá a nikdy žádnej náznak-vrčení,štěkání nebyl.Co je ale problém,že když jdeme po venku a jde nějaký pes,ať je to fenka,pes malej velkej,je mu to zkrátka jedno, tak mermomocí se k němu chce dostat. Já ho raději dávám na vodítko,protože nikdy člověk neví co by se přihodilo,kdyby k sobě přiběhli a jak by to dopadlo. Ale to je ten kámen urazu,jak je na vodítku a jde pejskek,tak za ním začne táhnout,nezajímá ho vubec nic,pamlsky,hračky,povely,zkrátka vůbec nic!I když ho vycukám na vodítku jak nevim co,stejně pokračuje v tahnutí dál. Za každou cenu se k tomu psovi prostě musí dostat a když se přiblíží,tak začně zvukový doprovod a vypadá to jak kdyby toho psa chtěl napadnout.Dělá to prostě jen na vodítku,jinak je se psama kamarád. Máte nějaký fígl,co třeba funguje? Už si nevím rady, protože jinak je jeho chování bezproblémové. Děkuji
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Pondělí, Prosinec 31 2012, 10:32 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  prosím, přečtěte si pozorně po sobě text vašeho dotazu a v tom dotazu je ukryta i zásadní odpověď na váš problém:
  Píšete, že od tří měsíců chodíte na cvičák a dále popisujete, jaké má váš pes problémy, když potkáte jiného psa. Zkusme váš dotaz trochu jinak formulovat, třeba na modelovém příkladu údržby auta takto:
  "Dobrý den, mám auto, je skoro ještě nové, skoro s ním nejezdím, ihned, jak jsem si je koupil, tak s ním pravidelně jezdím na kontroly a údržbu do jednoho servisu a přesto mně v motoru stále něco zvoní a klepe, co s tím mám dělat?" Tady je odpověď naprosto jasná: Změňte servis.
  .
  Tedy, pokud chodíte na cvičák, tedy pokud chodíte do firmy, která má na vchodu nadpis "Výcvik psů", tak se prvně zamyslete, zda opravdu umějí cvičit psy, nebo to jen předstírají, nechají si platit za svou "práci" a nezajímají je výsledky. Výsledkem jejich výcviku vašeho psa je to, že se váš "pes tahá za ostatníma psama", jak sama píšete.
  .
  Přečtěte si ještě jednou váš dotaz, kde píšete, že pes na cvičáku lítá, hraje si tam se psama a žádný problém nebyl.
  Tak za prvé, na tom cvičáku naučili vašeho psa od malička lítat za ostatníma psama, jak píšete, ale nenaučili jej poslouchat majitele. Takže váš pes lítá za jinými psy i venku, nebo by za nimi chtěl lítat, to je logické, protože jej v tom na onom vašem cvičáku od mládí podporovali a vám určitě říkali, že pes si potřebuje pohrát. Na cvičáku váš pes lítá se stále stejnými psy, tam jsou na svoje chování a na sebe navzájem zvyklí, tam logicky žádný problém není. Ale to neznamená, že váš pes se chová správně, že je socializovaný. Není. A některý ze psů mimo cvičák mu to jednoho dne dá jednou najevo svými zuby a pak také můžete být bez psa.
  .
  Mí psi si venku jiných psů, když jim to nedovolím, nevšimnou, a to ani tehdy, když jsou na volno. Pokud jim jiný pes dá najevo, že o kontakt nemá zájem, nevšimnou si jej. Je na člověku, aby dokázal vyhodnotit dopředu to, zda se setkání dvou psů může vzniknout konflikt a nikdy svému psu nedovolil v takovém případě se druhým psm kontaktovat. S důrazem na slovo Nikdy.
  Pokud vám na cvičáku říkali větu, že váš pes se potřebuje vylítat s ostatními psy, že si s nimi potřebuje pohrát, tak nemají pravdu, pes se musí se nejprve naučit poslouchat majitele, pak se zase musí naučit poslouchat majitele a pak už bude poslouchat.
  .
  Uvědomte si, že ne každý pes má náladu si s vaším psem hrát. Určitě mu to dá dopředu jasně najevo a pokud váš pes na tento signál nereaguje, mohla by z toho být rvačka. Pro slabšího psa i osudová.
  Pokud váš pes štěká na jiné psy, když je na vodítku, "mermomocí se k jinému psu chce dostat", tak vás a vaše povely ignoruje, váš pes neposlouchá.
  Váš pes je nesocializovaný, socializace, tedy povinnost respoktovat pravidla při chování ve společnosti psů a lidí, je první věc, kterou jej měli na tom vašem cvičáku naučit. Ale oni vám za vaše peníze vašeho psa naučili lítat za jinými psy jako standard chování při setkání s jiným psem a tím vám vašeho psa tak trochu pokazili.
  Vy jste v tom samozřejmě nevinně, vy jste šla do firmy, která má nadepsáno "Výcvik psů" a důvěřovala jste tomu, co s vaším psem dělali.
  Věřte tomu, že nechat bezuzdně lítat psa s jinými psy bez toho, že máte svého psa neustále pod kontrolou, že na jediný povel váš pes lítání zanechá a okamžitě přibíhá k vám, tak že takto se socializace psa (učení psa pravidlům chování ve psí i v lidské společnosti) dělat nedá.
  Jako příklad uvedu: Dáte dítě do školky, kde je nechají jen lítat s ostatními dětmi, blbnout, hrát si, bez kontroly učitelky, tak z něj vyroste nepřizpůsobivý jedinec, který bude mít v budoucnu vážný problém se začleněním do jakéhokoliv kolektivu.
  .
  Odhaduji, že v důsledku nesprávné socializace se váš pes k ostatním cizím psům asi nechová dostatečně zdvořile, nerespektuje jejich soukromí, pravděpodobně je k nim příliš důvěrný a dotěrný, možná jim také dává najevo dominanci a když si to jiný pes nebude chtít nechat líbit, může z toho být i pořádná rvačka.
  Zkuste si představit nevychované dítě třeba v čekárně u lékaře, jak tam pobíhá, posunuje nábytek, trhá časopisy, ..... doplňte si sama, a jeho máma jej neusměrní. To je pak důsledek nesprávně usměrňované výchovy.
  .
  Po zkušenostech, které mám, si dovolím napsat, že vámi popisovaný cvičák nepostupuje správně, na vašem cvičáku vám měli toto všechno dopředu říct. Vidím to plasticky před sebou, jak vás ujišťovali, že si váš pes potřebuje pohrát, jak se potřebuje vylítat s ostatními psy. No, tady máte výsledek.
  .
  Náprava je možná, u nás ji umíme se zárukou výsledku. Pokud chcete ještě nějakou podrobnější konzultaci, zavolejte mne na moje číslo 773 698 345, nebo mně na sebe pošlete telefon, já vám zavolám.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka