1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna výchova psa z útulku
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

výchova psa z útulku

Jaroslava (Host) v Sobota, Únor 15 2014, 08:17
Dobrý den nak jsem se dozvěděl že jste něco jako poradna pro psy mužu se na vás obratit máme psa z utulku 1rok kříženec staforda a jak ho máme vychovat aby neštěkal aby když ho budem chtít vykoupat nevržel když ho budu chtit dat do vany prostě tak nak jak ho vychovat náké rady triky atd..aby poslouchal nebyl nervozni atd..máme toho psa 2dny:'))myslítě že je nervozní v novém bytě a stíská se mu po psech z utulku nebo tak ?:') Díky za všechny možné odpovědi
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 10:08 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  tak úvodem vám napíši, vzhledem k formě vašeho dotazu a k problémům, které potřebujete vyřešit, že pravděpodobně nemáte s výchovou psa mnoho zkušeností. Ještě než se začnu věnovat vašemu dotazu, připodotknu, že je dobré se podívat, kam skáču, než někam skočím. Vy jste se pravděpodbně nechali trochu více unést tím jaký pes se vám líbí a co s ním budete dělat, tak tím se začínáte zabývat až okamžiku, kdy máte psa doma.
  Zkusím takový příměr: řidič(ka) - to je jedno - "omotá auto kolem střešně", vezme mobil a volá partnerovi, co má dělat. Jediná rozumná odpověď zní: "... teď už nic, volat jsi měla 300 metrů před zatáčkou a já bych ti poradil, abys jela pomalu. Teď zavolej četníky, spočítej mrtvé a raněné, zavolej sanitku a havrany a čekej, až ti to spočítají".
  .
  Vaše dotazy jsou kladeny tak trochu moc dopředu. To, co chcete po vašem psu, aby uměl, tak to je až důsledek a výsledek správné výchovy, což je dlouhodobý proces. Předpokládám, vzhledem k plemeni vašeho psa, k jeho věku a k tomu, že je z útulku, že bude třeba procesu výchovy ještě předřadit odstranění některých forem nežádoucího chování.
  .
  Zkusím pro ilustraci toho, v jaké - odhaduji - jste se ocitli situaci, ještě jeden příměr. Pozvete elektriáře, aby vám v domě "natáhl elektriku". Elektrikář přijde na "stavbu", ale stojí na zelené louce. A ptá se: a kde máte ten dům? A dotyčný odpoví, že zatím nikde, ale ať tu elektriku klidně natáhne, vy že si pak kolem ní ten dům obestavíte.
  Tak nějak to - opět odhaduji - bude s vaším psem. Ještě nemáte vybudované pevné základy, na kterých máte stavět, dokonce asi ani nevíte, jak mají vypadat, a pravděpodbně ani nevíte, jak je vybudovat, ale už chcete, aby nevrčel ve vaně, neštěkal, nebyl nervózní, nestýskalo se mu po psech z útulku, ....
  .
  Mohu vás zcela zodpovědně ubezpečit, že výchova psa je opravdu komplexní, složitá a zoodpovědná práce, která vyžaduje mnoho úsilí a trpělivosti a určitě není založena na tricích, jednoduchých radách a jednoduchých postupech.
  .
  Pokusil jsem se vám vysvětlit, že výchova není o tricích, že je to trochu složitější. Umíme vám samozřejmě se zárukou pomoci. Zavolejte nám na naše číslo 773 698 345, nebo nám na sebe pošlete telefon a my se vám ozveme.
  .
  Vašemu psovi přisuzujete lidské city a emoce, které váš pes nemá. Pes není nervéozní v lidském chápání nervozity, nervozita je chování, kterým se vyznačuje vyšší nervová soustava člověku. Psa je třeba zklidnit a on dokáže klidně dvacet hodin denně prospat a nemá s tím žádný problém. Také se mu v našem lidském chápání pojmu "stýskat se" určitě nestýská po psech z útolku, vždyť vy ani nevíte, zdy byl s některým psem vůbec pohromadě, nebo zda byl izolovaný v samostatném kotci. Prostě hledáte problémy tam, kde nejsou.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka