1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Výcvik štěněte AmStafTer
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Výcvik štěněte AmStafTer

Filip Plzen (Host) v Sobota, Únor 15 2014, 08:19
dobry den.jsem hrdym majitelem amer.staf terriera a chci se zeptat co se tice tech piskotu ,fenka ma uz 3 mesice a je hodne ucenliva. zakladnich 5 povelu zvladla za mesic. kdy a jak vysadit piskoty,ze dne na den nebo pomalu?ma mit pes ve trech mesicich misku s jidlem porad k dispozici? mame 3 mesice a 11kg a doktor rika ze neni tlusta tak nechci aby to melo negativni dopad do budoucna (pohybu ma dostatek)ma cenu dat psa na profesionalni vycvik?kdy ?chtel by jsem ji totiz naucit na rukav.dekuji za odpovedi
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 05:45 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  já se otázkou kdy a jak vysadit piškoty nezabývám, protože výcvik na piškoty prostě nefunguje. Podívejte se prosím ke mně na webovkách do rubriky http://www.1a-hotelpropsy.cz/vycvik-psa-odborne-clanky.html, kde se problematikou používání piškotů ve výcviku zabývám velmi detailně.
  .
  Pes dostane najíst, co zbude, se mu odebere a miska je stále prázdná až do dalšího krmení.
  .
  Necvičte psa povely, já vám vašeho tříměsíčního psa naučím bez piškotů pět základních povelů za dvacet minut a vsadím na to klidně krabičku rumových pralinek. Pořád to píši dokola, ale všichni cvičí psa povely, stále totéž, pes stejně neposlouchá, všichni jsou nadšeni, kolik a v jak krátké době umí jejich pes povelů. Vždyť ten pes z toho neustálého cvičení téhož musí být "na hlavu".
  Se psem je to ale jen a pouze o výchově, o tom, jak naučit psa, aby se uměl chovat v mnoha situacích, se kterými se setká ve společnosti lidí. K nadrilování pěti povelů za piškoty povelů - což je vlastně slovník o pěti slovech - nepostačuje.
  Dám vám pro ilustraci příklad: Dostenete turecko-český slovník a tam budete mít pět slov, která si sám můžezte zvolit, přeložena do turečtiny a s tímto slovníkem vás pošlou do Turecka. To nebude fungovat, proto jsou k ničemu i povely a jejich výcvik a drilování.

  Můj lovecký pes nosil ve třech a půl měsících kachnu z vody s předsednutím a v šesti měsících byl první na prestžní klubové zkoušce vloh, kde bylo 48 psů z celé republiky, někteří psi byli i dvouletí. To píši jen tak, abych trochu zchladil vaše nadšení z vašeho psa. Napište mně, jaké bude mít váš Amstaf přivolání v šesti měsících ze skupiny dovádějících psů a pak se uvidí
  .
  Psa vychovávejte. Výcvik několika povelů je pouze jakási cirkusová dovednost, která s poslušností nemá opravdu nic společného. Naučme dorostence stojku, kotrmelec a výmyk na hrazdě a bez vysvětlení jej pošleme do světa (divadlo, tramvaj, škola, ...). Tak to je připodobnění toho, jak jsou pro praktický životpsa použitelné cviky sedni, lehni, zůstaň..
  Budujte kontakt svého psa na člověka, tedy na sebe jako na majitele.
  .
  O "kousání na rukáv" máte nesprávnou představu. Psa kousat na rukáv učit nepotřebujete, kousat amstaf umí a na rukáv se to naučí za pár minut. Vy jej musíte hlavně naučit povel pusť a hlavně poslušnost.Opět pro ilustraci: Když se má skupina dětít naučit lyžovat, tak je moudré je napřed naučit zabrzdit (to je obdoba povelu Pusť = klid) a až poton je budu učit odrážet se hůlkama směrem dolů ze strmého kopce (to je obdoba povelu Zadrž = akce).
  .
  Já mám svého německého ovčáka, ten v roce dokázal na rukáv kousat, dokud se "udržel na nohách". Mám to na videu, má nádherný, plný zákus, je to i někde na mých webovkách. Ale také v tom věku dokázal ležet uprostřed cvičáku bez vodítka a bez koše a metr před ním ostatní psi kousali na rukáv, cvičili, házely se přes něj aporty a on nic neřešil. Netýkalo se jej to. Když mně dal figurant znamení, že je připraven, stačilo zavolat: Zire, Zadrž. Na "Z" startovat, na "Ž" už figuranta měl. Na povel Pusť sám pustí a na povel Na místo si jde lehnout tam, kde předtím byl. A není to o žádných složitých nácvicích nějakých povelů, ten pes respektuje moje pokyny, a pak není problém jej za pár minut naučit nový dynamiský stereotyp (vzoreček chování v nějaké situaci). Pes si pak na cvičáku tuto povelovou sekvenci snadno vybaví a odělá ji.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka