1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Výcvik štěněte NO
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Výcvik štěněte NO

P Stříbrný (Host) v Středa, Leden 09 2013, 08:29
Dobrý den, zajimala by mě příprava psa na ZVV1. Je to nyní štěně ve věku 4 měsíce. Děkuji za předběžnou nabídku.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Středa, Leden 09 2013, 08:30 · Skrýt · #1
  .
  Dobrý den,
  .
  Předpokládám, že chcete výchovu štěňátka, která vyústí v získání dovedností, na základě kterých pak pes bude umět vše, co je požadováno zhruba na úrovni ZVV 1.
  .
  Dvě krajní cesty, které lze použít, jsou:
  .
  1. Nechat psa psem, aby rostl, pak jej ve dvou letech vzít a s použitím elektriky vám jej pak zručný cvičitel na ZVV1 připraví za řádově několik týdnů, či za pár měsíců. Cenu neznám. Ale vím, že se to takto dá dělat a vím že takto to někteří šikovní drezéři zvládnou.
  2. Začít psí školkou, nechat tam psa bezuzdně dovádět, lítat s jinými štěňaty, učit přivolání na pamlsky, drilovat bezúčelně cviky sedni, lehni, zůstaň a v pozdějším věku se pak nechat psem na postroji vláčet za figurantem, kde pes loví rukáv, namísto, aby se učil klidům, kousání a hlavně pak spolehlivému povelu Pusť.
  .
  Já mám nyní také své štěně NO, věk 4,5 měsíce a učím jej úměrně k jeho věku veškeré dovednosti (poslušnost, aport, stopa, kousání na hadru) tak, abych s ním v budoucnu bez problémů udělal všemožné zkoušky, jako IPO3, TART, ZVV3 a aby byl úspěšný na soutěžích.
  Není to drilování cviků, ale o budování kontaktu psa a člověka, o tom, že pes k vám dobrovolně vzhlíží jako k přirozené autoritě, je to o budování týmu pes-člověk, je to o psychické odolnosti vůči zátěži, kdy pes pracuje i ve chvíli, když je unaven, je to o tom, aby pes toužil po splnění úkolu, který mu sestavíte, je to o ..... spoustě dalších věcí. Ale i když se psem budete hodně pracovat, nebo naopak nebudete nic moc cvičit, nejdůležitější ze všeho je: nespěchat a neudělat chybu. Pak jste v koncích.
  .
  Pokud začnete drilováním cviků za piškoty, pokud se necháte svým psem vláčet na postroji za figurantem, aby ulovil rukáv (ono to je dnes o lovu rukávu, namísto aby to bylo o kousání), domnívám se, že výsledek bude jen v omezené míře, pokud vůbec.
  Výchova psa není legrace, je to veliká odpovědnost. Veliká odpovědnost vůči psovi v tom smyslu, že člověk je ten, kdo může během krátké doby cokoliv pokazit a náprava je pak obtížná.
  Každý pes je jedinečný svou povahou, vrozenými vlastnostmi a tomu je potřeba přizpůsobit výchovu. Pokud nechcete svého psa pokazit, vyhněte se všem pamlskovým cvičákům, všem psím školkám, kde vám poradí, že pes si potřebuje pohrát, ...., vyhněte se tuně dalších nesmyslů.
  .
  Nastínil jsem vám tři možné cesty z prakticky nepřeberného počtu způsobu, jak psa připravit na ZVV 1. Je třeba si vybrat nejen ten nejsprávnější, ale výběr přizpůsobit jednak tomu, co vám bude nejvíce vyhovovat a jednak povaze psa.
  .
  Můžete mně zavolat na můj telefon 773 698, 345 a můžeme se sejít a pohovořit si o tom.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka