1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Vlčák, který vrčí a je agresivní na členy rodiny
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Vlčák, který vrčí a je agresivní na členy rodiny

Michaela (Host) v Čtvrtek, Listopad 28 2013, 08:55
Dobrý den,

naše rodina vlastní dva a půl letého psa černého německého ovčáka. Psa vlastníme od štěněte. Od posledniho asi pul roku se ale chova hrozne. Na vsechny cleny rodiny krome mamky vrci. Ja sama kdyz na nej promluvim tak zacne jen vrcet a takto to prakticky plati pro vsechny cleny rodiny. Pes uznava pouze mamku a vsechny ostatni cleny obvykle ignoruje a nebo vyjadri svou ,,lasku,, vrcenim. Pokud je doma a zacne na nejakeho cleny rodiny vrcet, mamka ho okamzite s krikem posle ven z domu.Jeho chovani je velice nevyzpytatelne. S pritelem ktereho zna od stenete jsme byli na prochazce (to bylo jeste v dobe kdy byl celkem v klidu a mohla jsem s nim jit do kontaktu) a pri zpateci ceste z niceho nic na nej seredne vyjel...Z jeho chovani jsme byli nestastni,protoze toto byl nas treti vlcak a nikdy jsme takove problemy nemeli, ze by pes vrcel na cleny rodiny. Ja sama mu neverim a sama za nim prakticky ani nejdu. Cele jsme to resili tak nejak tim, ze jsme k nemu nechodili do kontaktu a pokud zacal vrcet, okrikovali ho. Cele to vsak vyvrsilo minuly tyden, kdy porazil mou babicku, ktera s nami v dome zije take a pes je na ni zvykly (travi s ni dopoledne kdy nikdo neni doma)...Pes je nezvladatelny a tak nejak si s nim nevime rady, babicka, ktera je stale jeste v nemocnici se jen desi prichodu a setkani se psem. Prosim, nemohli by jste poradit co s takovym psem? Vsichcni nasi psi byli vychovani a tohle se nam jeste nestalo, tak jsme bezradni a nevime si rady. Proto vas prosim o radu, co by se tak dalo se psem delat, protoze doma uvazuji i o pro me nejhorsi alternativu http://www.1a-hotelpropsy.cz//components/com_easydiscuss/assets/vendors/markitup/sets/bbcode/images/emoticon-unhappy.png psy miluju a proto me velice stve, ze mame doma takoveho, ke kteremmu nemuzu jit, pohladit si ho, popripade s nim vyjit nekam na prochazku.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Neděle, Únor 16 2014, 07:51 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  vy jste si nedokázali ke svému psu vůbec vybudovat žádný vztah, přesněji řečeno, nepodařilo se vám dosáhnout toho, aby vás váš pes respektoval a poslouchal. U dvoulétého ovčáka ještě není pozdě a pokud chcete, můžeme vám se zárukou výsledku chování vašeho psa napravit.
  Vy určitě nepotřebujete, jak jsem z vašeho dotazu vyrozuměl psa, který bude vycvičený, vám určitě bude stačit pes, který bude poslouchat, bude vás mít rád a bude s vámi chtít být, bude se řídit vašimi pokyny.
  .
  Můžete se na nás obrátit a my vám z vašeho psa vyrobíme se zárukou tulivého "plyšového medvídka". Můžete nám zavolat na naše číslo 773 698 345, nebo nám na sebe pošlete váš telefon a my se vám ozveme.
  .
  Jenom krátce k chování vašeho psa. To, že na vašeho přítele šeredně vyjel na zpáteční cestě bylo, že vám dal jasně najevo, že domů se ještě nejde, jenomže vy jste svého psa neposlechli, tak on si to na vás zkusil vynutit silopu.
  .
  Vy jste udělali spoustu chyb když byl váš pes ještě malé štěňátko, nyní už není náprava vašimi silami možná. Pokud pes něco doma provede a je s křikem odeslám z domu, tak z jeho pohledu jej smečka zavrhla, vytlačila na okraj, nemá o něj zájem, takže pes se uzavřel do své vlastní bubliny, žije si ve svém světě a odnaučili jste jej, aby ke svému životu potřeboval lidi. On si tedy zvykl na svět bez lidí. Není šťasten, ale také nebude za lidmi chodit, když jej - opět z jeho pohledu - bez důvodu (on nechápe proč) s křikem odhánějí.
  .
  Nemá důvod k tomu, aby vás měl rád, aby se těšil z vaší společnosti. Chyba je ve vás, ale s nápravou chování se musí začít nejen u vašeho psa, i vy musíte zcela změnit svoje chování a přejít na úplně jinou formu komunikace. Pes se musí celkově zklidnit, musí se naučit mít rád lidi, musí s nimi chtít být. To je to, co jej musíme naučit. Když nebude chtít být s člověkem, když jej nebude potřebovat ke svému životu, tak při prvním povelu bude kousat a vrčet.
  .
  Určitě nepomůže klasický cvičák a drilování povelů sedni, lehni, zústaň za piškoty.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka