1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna vrčí na dítě
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

vrčí na dítě

S.M. (Host) v Čtvrtek, Prosinec 13 2012, 03:55
Dobrý den,
měla bych dotaz, máme roční fenku Jack Russela a dvě dcerky (5 a 8 let), podotýkám že když jsme si štěňátko přivezly, mladší dcerka byla 2 dny u babičky (nevím jestli by to na to mohlo mít vliv),jde o to, že fenka neustále vrčí na mladší dcerku,pořád se to stupňuje, v létě po ní varovně "vystartovala" a zubama jí udělala drápanec v obličeji..teď je situace taková, že fena na dcerku vrčí permanentně pořád, jen jí slyší promluvit, jen kolem ní projde, slyší jak jde po schodech, už vrčí.. jsem z toho nešťastná, starší dcerku miluje,k nikomu jinému si toto nedovolí, malá byla poučena, že jí nesmí do pelechu,nesmí si jí všímat když jí,nebo kouše kost.. Když byla menší, dcerka jí nevědomky "ubližovala", tahala za packy a zkoušela co čuba "vydrží" i přes naše zákazy, chápu že to zřejmě má pes v sobě, ale tohle je už neúnosné. Okřikování nepomáhá, bít ji nechci,to také nikam nevede, všechno jsme zkusili,už začínám být opravdu zoufalá..

předem děkuji za případné rady..
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Úterý, Leden 01 2013, 09:56 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  První věta, kterou napíši jen při pohledu na nadpis vašeho dotazu, je: Pes na dítě vrčet nesmí, chyba je ve výchově psa. Vrčení na dítě neexistuje, váš pes to u vás doma řídí a on rozhoduje o tom, co kteří lidé mohou dělat, s kým budou komunikovat, váš pes rozhoduje o tom, koho on k sobě pustí, kdo k němu může, a kdo k němu nesmí. Pokud se mu něco nelíbí, pokud není po jeho, útočí.
  .
  Váš pes je neposlušný, nerespektuje vás. Možná uposlechne nějakému povelu a provede jej, ale to je, jak jsem jinde psal, hodnotou tak za jednu korunu, kdežto poslušnost jako taková, "stojí" korun Sto.
  .
  Na druhou stranu k tomu, že vaše dcerka dělala vašemu psovi něco přes vaše zákazy. Ani toto není možné, pokud si nedokážete odpovídajícím způsobem vynutit poslušnost u svého dítěte, vaše dítě dělá věci přes vaše zákazy, tak toto ponechávám bez komentáře.
  .
  To kolik dnů a kde byla vaše dcerka, když jste si psa přivezli, tam problém není, tam jej nehledejte.
  .
  Pokud malá dcerka má zakázáno si všímat psa, všímat si jej obzvláště v situaci, kdy pes kouše kost, nesmí za psem do pelechu, tak toto vaše opatření má jednoduchý důsledek. Vaše dcerka - z pohledu vašeho psa - "se jej bojí", a pak váš pes se k vaší dceři také chová jako k níže postaveného členu skupiny, na kterém si lze cokoliv vynutit zuby.
  .
  Dále - pes si přes vlastnictví kosti určuje pořadí ve skupině. Když má slabší pes něco v mordě a "dělá s tím ramena", tak mu to silnější pes sebere, aby si na něm upevnil své postavení. Dávat psovi před dcerkou kost a dovolit, aby si ji před ní hlídal a dokonce dcerce zakázat se při tom na psa dívat (nesmí si jej všímat) - tak to je z vaší strany velká chyba. Ale není to chyba jediná, je to jen jedna z celého řetězu věcí, které děláte špatně.
  Kladu zásadní dotaz: Proč dáváte vašemu psovi před dcerkou kost, proto, aby na ni nad touto kostí vrčel? Za co mu ji dáváte - za to, že na dcerku vrčí? Tím jeho chování nejen podporujete, ale i schvalujete.
  .
  Z vaší strany je vše úplně nesprávně, to, že kontakt psa a vaší dcery řešíte jejich oddělováním, je z vaší strany vyhýbavé chování, vyhýbavé chování ve smyslu, že problém neumíte vyřešit, tak se mu vyhnete. Tím jej ovšem neodstraníte, vše jenom zhoršujete. Zhoršování problému je samozřejmě důsledek každého vyhýbavého chování. Problém se musí vyřešit, ne před ním uhnout..
  .
  Píšete, že jste zkusili všechno, co vás napadlo a podle výsledku, který popisujete, nic nepomohlo. Pes si stojí stále na svém a na svém si stát bude a mohu vás ubezpečit, že problém se bude zhoršovat. Může dokonce dojít i tak daleko, že jednoho dne pes "vyjede" i na druhou dceru, nebo na vás, je to jen na něm, jak on se rozhodne, tak tak to bude.
  .
  Já umím váš problém vyřešit. Pokud chcete, zavolejte mne na můj telefon 773 698 345, nebo mně na sebe pošlete svůj telefon a já vám zavolám a můžeme to probrat podrobněji.
  .
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka