1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Vrčení psa

bohdan (Host) v Sobota, Únor 15 2014, 08:17
Dobrý den Máme doma asi 3měsíce fenku z útulku starou asi 2 roky.Po ostříháni vypadá jak kníráč,ale údajně to knírač není.Měli jsme předtím taky fenku přibližně stejného psa,která spala s námi v posteli.Proto nám nevadilo že si na toto zvykla i naše nová fenečka.Když jdu spát jako prvníhned jde se mnou do postele,přitulí se a nechá se drbat.Příjde spát přítelkyně,jde si lehnout k ní.Takže zatím v pohodě.Jenže já někdy chodím spát vedle do pokoje,někdy psa vezmu sebou a spíme spolu.Ráno se vesměs probouzím dřív,fena vrtí ocasem,vše v pohodě.A jelikož stojí u dveří do ložnice kde spí přítelkyně,tak ji tam pustím.V okamžiku jak vyskočí do postele,stáva se s ní jiný pes.Stačí přijít do ložnice o půl minuty později a vrčí na mne i když před tou půlminutou byla jak beruška.Celá se roztřepe,tulí se k přítelkyni a vrčí,zuby ale necení.Já se ji snažím domlouvat stylem klidné řeči,nesmíš,to je fuj,nevrč apod.Přitáhnu si ji k sobě,stále vrčí a třepe se,ale postupně přestane.Jak se ale pohnu ,je vše zase na začátku.Vůbec netušíme co mohla prožít,odmítam psa trestat fyzicky,ale taky nechci doma mít psa který vrčí vlastně po tak krátke době co ji máme.Pokud si vzpomínám,tak to dělá tak poslední měsíc.Bohužel jsem tento problém musel rozepsat tak zeširoka,tak ani netuším jestli to dočtete.Ale pokud tyto řádky čtete,tak jste na konci a snad mi i odpovíte a poradíte.Děkuji Valášek Bohdan
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Sobota, Únor 15 2014, 08:51 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  děláte velmi správně, že psa netrestáte, pokud vrčí, protože v trestu je obsažena emoce hněvu a to často vede jen k tomu, že se pes proti vám postaví ještě více.
  .
  Nedával bych chování vašeho psa do sopuvislosti s tím, co prožil v minulosti. Teď je teď, je to prostě situace, ve které se pes nachází a je zcela na vás, jaký vzoreček chování pro vyřešení této situace psa naučíte, bez ohledu na to, co pes prožil v minulosti. Je to takhle, jak píšu, všichni majitelé, kteří hledali vysvětlení chování psa v konkrétní situaci v tom, co se mu stalo v minulosti, tím nic nevyřešeli.
  .
  Váš pes to u vás doma tak trochu řídí a vy mu to svým chováním dovolujete. Připouštíte, aby on rozhodoval, kdo bude kde spát, na koho on bude vrčet, kdo se bude s kým stýkat. To vrčení psa je jen vnější projev vztahů u vás doma, vztahů mezi všemi vámi třemi, o nastavení hierarchie, priorit. Tady je nutno řešit úplně jiné věci, které zdánlivě s tímto problémem nesouvisejí, ale generují jej. Takže řešit jenom toto vrčení izolovaně, nemůže přinést vyřešení vašeho problému.
  .
  Váš problém se jmenuje kontakt psa na člověka, respekt, poslušnost. Je zde třeba začít s budováním poslušnosti jako celku. Ale nezaměňujet prosím poslušnost s výcvikovým drilováním povelů sedni, lehni, zůstaň, tudy cesta určitě nevede.
  V popisu vašeho problému se utápíte v nepodstatných detailech, v naprosto zbytečně detailním popisu v které vteřině a při jakém pohybu koho a jakým směrem pes vrčí a jak vrčí a jestli u toho cení zuby, ... Prostě pes vrčí, tečka. Pes vrčet nemá. Tečka.
  Ale způsob, jakým se pokoušite problém vyřešit (hlazení, uklidňování, konejšení, ...) viditelně řešení nepřináší, spíše tím chování psa posilujete a ubezpečujete jej, ža takto je to správné.
  Dotaz je, co máte dělat, když když vrčí, aby nevrčel. Tomu vrčení je třeba předejít, ale to je o celkově jiné výchově, o zcela jiném přístupu k vašemu psovi, a to není na několik stránek textu.
  .
  Váš problém umíme se zárukou vyřešit. Zavolejte nám na náš telefon 773 698 345, nebo nám ne sebe pošlete vaše číslo a můžeme celou věc probrat.
  .
  S pzdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka