1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Začla nám utíkat fena po prvním hárání
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Začla nám utíkat fena po prvním hárání

Michal (Host) v Sobota, Leden 11 2014, 03:23
Dobrý den, mám problém se svým 8 měsíčním rotwailerem. Než začala hárat bylo vše ok. Pokaždé jsem odešel, zavřel vrátka a nic se nedělo, jen se tak podívala a šla si za svým. No a co začla hárat se úplně otočila, jakmile odejdu za plot, začne mě sledovat a když mě má z dozoru, vykouše nebo podebrabě pletivo a uteče za mnou, když se nemůže dostat ven tak naříká a štěká. To samé dělá i přítelkyni nebo při odjezdu autem. Nechce se mi ji pokaždé zavírat do kotce. Pes umí základní povely, sedni, lehni, zůstaň dokuď mě vidí a na místo. Je pravda co je ted zima nejsem tak často venku ale i tak se snažím být s ní aspoň 20-30 venku a hrát si nebo opakovat cviky. Nejsem moc zastánce elektrických plotů ale už nevím jak na ní aby to ppochopila že za plot nesmí. Děkuji Michal
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Neděle, Únor 16 2014, 09:22 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  .
  jsem zastáncem toho, aby pes byl v domě se členy rodiny. Pokud jej dáte na zahradu, je vhodné dát psa do kotce, kde bude mít klid, je to jeho prostor, kam na něj nikdo nemůže. Pokud má umožněn volný pohyb po zahradě, tak si tam bude dělat co chce, obzvláště ve vaší nepřítomnosti.
  .
  Necvičte psa povely, je to k ničemu, pes to ke svému životu naprosto nepotřebuje a vy to od svého psa také na nic nepotřebujete. Neúčelné drilování povelů stejně k ničemu nevede, vidíte sám výsledek vašeho denního výcvikového snažení - pes utíká.
  .
  Problém útěků nesouvisí s háráním, to může klidně přijít už v šesti měsících, nebo také v roce a půl, ale s věkem, kde vaše fena dozrává po fyzické stránce, uvědomuje si svou sílu a přestává poslouchat, protože nikdy poslouchat nemusela (pomíjím, že dělala nějaké cviky, což bylo evidentně k ničemu).
  .
  Vy potřebujete hlavně vybudovat vtah svého psa k vám a naučit jej poslouchat. Jak, no to není na pár řádek textu, ale přes drilování povelů cesta nevede.
  .
  Drilování povelů určitě nemá pozitivní vliv na upevnění vztahju vašeho psa k vám, pes vás uvidí, a vy na začnete - z pohledu psa - štěkat povely, on je dělá, ale nechápe důvod. Vy se - v dobré vůli - domníváte, že tím učíte svého psa poslouchat. Neučíte jej poslouchat, učíte jej - opět z jeho pohledu - neúčelný cviky, vaše počínání je nedůvodné.
  .
  Uvedu pro ilustraci příklad: Vraťme se v myšlenkách do sedmé bé a do hodiny tělocviku. Tam bude tělocvikář hodinu, co hodinu s námi dělat pořadovku, aby "nás naučil poslouchat". Všichni budeme tělocvikáře i tělocvik svorně nenávidět. .
  Pokud s námi ale bude dělat nějakou smysluplnou činnost, která nám zaměstná mozek, třeba vysvětlovat, jak se hraje nějaký sport, jaká jsou pravidla, tak nás to bude všechny bavit a budeme se do tělocviku těšit.
  .
  A jen rada na závěr - nedělejte se svým rotwíkem žádné sporty, jako je hra na přetahovanou, házení klacků, a všeliké jiné dovádění, ve kterém dáte svému psu možnost, aby vynikla jeho síla, rychlost, mrětnost a obratnost, v tom všem je lepší než vy a lepší slabšího poslouchat nebude.
  .
  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
  .
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka