1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Za kolik peněz mně naučíte cvičit psy?
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Za kolik peněz mně naučíte cvičit psy?

Marcel (Host) v Úterý, Červen 25 2013, 09:30
Dobry vecer,
chtel sem se zeptat kolik stoji udelani kurzu abych mohl cvicit psy
dekuji Marcel
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Úterý, Červen 25 2013, 09:36 · Skrýt · #1
  .
  Dobrý den - zajímavý dotaz.
  .
  Jednou mně zavolala jedna dívka a chtěla u mne cvičit psy. Na můj dotaz, co umí a zda má psa, mně sebevědomně dpověděla, že má už 14 dnů koupeného křížence z útulku, zaplatila si hodinu na cvičáku, tam se naučila cvičit
  psy a chtěla by to dělat u mně. ODVÁŽNÁ DÍVČINA. Řekl jsem, jí, že je fakt dobrá, že bude určitě lepší jako já a určitě bych se musel od ní hodně učit. Asi to pochopila a už nepřišla.
  .
  Jak dlouho trvalo mně, než jsem se naučil to, co umím? No to je snadné:
  Vystudujte na pedagoga (pět let), pak 15 let učte na vysoké a nechejte si rukama projít na 5.000 studentů a tam se naučte formy a metodiky předávání informací no a pak si kupte dva lovecké psy, tři roky s nimi choďte na zkoušky a obejděte jich tak kolem 150-ti. Na těch zkouškách dostává vítěz pohár (ne na každé ze zkoušek, jen na těch nejvyšších) a za tři roky z celkového počtu cca 100 pohárů, které jsou v republice vydány, jich mějte doma 40 (mrkněte na webovky www.zlatylovec.cz). Na jedny zkoušky počítejte tak tři nácviky v honitbě, k tomu připočtěte tak 300 absolvovaných honů, kde žádný z vašich psů nesmí udělat jedinou chybu. Na toto celé si přípravte v hotovosti hodně peněz (na některé zkoušky najedete cca 600 km po deseti korunách, startovné, další drobné cestovní náklady, které doma v kuchyni za stolem neutratíte, ubytování, benzin za jízdy do honiteb za výcvikem, náklady na benzin na cesty za hony doslova po celé republice a máte tuto částku již utracenu jen v pěnězích, práci nesmíte počítat, ta je za nula korun.
  .
  No a pak vycvičte tak kolem tisícovky cizích psů, udělejte s nimi něco kolem 200 loveckých zkoušek. Věnujte se také nápravě chování psů od dvou kilo do sedmdesáti, od bázlivosti až po agresivitu a až jich napravíte tak 500, tak to možná budete umět.
  .
  Nevím, co si představujetete pod pojmem naučit se cvičit psy. Já tady mám čtyři šikovná děvčata, kterým mohu svěřit sedm až osm psů z deseti, zbytek ještě nezvládnou. Vybral jsem je postupně asi z osmi set uchazečů o tuto práci, jsou u mne mnohem déle než rok a denně se mně dívají "pod ruce" a stejně za mnou velmi často přijdou o radu.
  .
  Marceli, vás neznám, takže nevím, jestli bych si vás z oněch osmi set zájemců vůbec vybral.
  .
  Tyto příklady jsem uvedl, abyste viděl, jak je těžké získat tuto odbornost a dokázat napravit úplně každého psa.
  Jde napravit úplně každý, běžně to trvá tři, až čtyři týdny (myslím výchova, o výuce cviků sedni-lehni-zůstaň není řeč, to je záležitost tak na pět minut a ne na půl roku docházení na cvičák). Ale extrémy - dospělý drak, zabiják, který už byl mnoha lidmi hodně pokažen - no, to může být práce i na půl roku.
  Pokud si někdo pod pojmem "Výcvik psa" představuje výuku cviků sedni, lehni, zůstaň, vy smyslu neúčelného, neodůvodněného cvičákového drilu, tak to vás naučím za půl hodiny. Pokud ovšem budete chtít umět napravit agresivitu či bázlivost (na vině je člověk, nikoliv dotyčný pes), pak to je vy smyslu výše popsaného běh na hodně dlouhou trať.
  Mohu vás ubezpečit, že i já se učím denně a stále získávám prací se psy nové zkušenosti a k dokonalosti je i sto let krátká doba.
  Víte, ono to chce k práci výcvikáře velkou pokoru. Čím víc toho o psech vím, tím mám k profesi cvičitele větší úctu a respekt, tím více si uvědomuji, co všechno vlastně ještě nevím.
  Ale jednu radu vám přece jenom dám. Když vám někdo řekne "Cvičit psa je snadné, stačí cuknout vodítkem a dát povel", tak to se rychle otočte a jděte pryč, ta je nesmysl, tak snadné cvičit psy není, to nemůže dotyčný "výcvikář" snad ani myslet vážně.
  .
  Jestli se tím chcete živit, tak opravdu provést nápravu psa, to chce spoustu dřiny, trpělivosti a dovedností a ohodnocení není takové, že byste mohl dvakrát měsíčně létat na Seychely jako dnes skloňovaný politik Ivo Rittig (ale ono jich je víc, bez ohledu na stranickou barvu, od oranžové, přes modrou, černou až ke zbylým dalčím, či k bezbarvým - ti bezbarví - ti jdou s každým, jen když to správně cinká). Já jsem v práci za poslední tři roky dvanáct, čtrnáct hodin denně po sedm dnů v týdnu, bez jediného dne dovolené.
  .
  Pokud chcete vydělat peníze, radím, jděte do politiky, tam na úplatcích máte za pár let pohádkové bohatství.
  .
  Tak si z toho něco zkuste vybrat. Vím, že na váš dotaz jsem neodpověděl, ono se na něj ani odpovědět nedá. Je to stejný požadavek, jako odpovědět, za jak dlouho se někdo naučí anglicky, nebo třeba hrát na nějaký hudební
  nástroj a kolik toho chce z daného oboru umět. Zda jen přebrnkat stupnici jedním prstem, nebo zda chce koncertovat v Maddisin Square Garden. A neřeknete jeho věk, jeho dasavadní zkušenosti, míru talentu, dobu,
  kterou bude denně věnovat studiu, to, nakolik to myslí vážně a ....... milion teček.

  S pozdravem RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka