1A Hotel pro psy Brno

Výcvik psů Kontakt

Rybkova 23, Brno - Kraví hora
AREÁL VUT Brno
Iveta Kudrnáčová

Email: info@1a-hotelpropsy.cz
Mobil: +420 720 396 746


Výcvik psů Brno, Powered by Joomla! and designed by Pavucinka web hosting
1A Výcvik psů Psí poradna Zmena spravania
 • Tags
  Tags
  View tags that are created on the site and filter discussions by tags.

Zmena spravania

Miroslava (Host) v Úterý, Červen 25 2013, 12:55
Dobry den,
chcela by som sa vas opytat, ci je mozne, ze moj pes zmenil spravanie po napadnuti inym psom...steka na hlucne veci, skace po krku vacsim psom a nieje mozne nechat ho vonku bez vodidka, okamzite uteka po stope ktoru zavetri. da sa to nejakym sposobom odburat?
Dakujem vopred za odpoved.
1 odpovědí Add Yours
     
 •  
  Odpověděl Karel Zelníček v Úterý, Červen 25 2013, 02:38 · Skrýt · #1
  Dobrý den,
  ano, je to možné, ale vysvětlení PROČ není na pár řádek. Třeba ani u jednoho z mých psů po napadení cizím psem nedojde ke změně chování. Mému ohaři, který má nyní tři roky, prokousl jeden boseron mordu docela hodně, prostě se odněkud přimotal, ani jsem neviděl odkud, ozvalo se jen několikeré zavrčení a boseron byl pryč. Můj pes měl díru v mordě a museli jsme k veterináři. Žádnou stopu to na jeho chování k ostatním psům nezanechalo.
  Ale mí psi se dokáží chovat tak, že pokud je silnější pes socializovaný, tak se dokáží svým chováním napadení vyhnout. Povinností slabšího je vždy uhnout a mí psi vždy dokáží rozpoznat silnějšího. Socializovaný silnější pes nikdy nedokončí útok v případě, že slabší ukáže podřízené chování. Silnější kousne slabšího, který dal najevo podřízenost jen tehdy, když není socializovaný a když útočí s úmyslem zranit, nikoliv s úmyslem vynutit si svoje postavení. Je to celé složité a vysvětlení není na pár řádek textu. V divoce žijící smečce se psi také nezraňují (procvaknuté ucho, nebo malé dírka do kožíšku není zranění).
  Jak jsem psal výše - psi mají vrozeno, že slabší musí uhnout. Mí psi si slabších nevšímají a silnějším se vyhnou. Ale toto chování musíte u svého psa pěstovat od malička, říká se tomu socializace.
  Pošlete mně na sebe telefon, nebo mně můžete zavolat na moje číslo 773 698 345 a můžeme to probrat, nebo pokud jste z Brna, nebo z blízkého okolí, můžete se u nás zastavit na konzultaci a můžeme to probrat. Konzultace je bezplatná.
  S pozdravem
  RNDr. Karel Zelníček.
Vaše odpověď

Facebook

Licence Creative Commons 1A Hotel pro psy a Výcvik psů Brno, jejimž autorem je 1A Hotel pro psy s.r.o. , podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko
Výcvik psů Brno, Hosted on MyDreams.cz, Design by Pavučinka